Фінансові новини
- |
- 26.03.26
- |
- 10:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на нафту прискорили зростання після введення в США нових мит на імпорт, Brent на рівні $76,8 за барель
14:35 03.02.2025 |

Ціни на нафту прискорили зростання в понеділок після запровадження у США мит на імпорт товарів з Мексики, Канади та Китаю.
Президент США Дональд Трамп у суботу підписав указ, що передбачає введення з 4 лютого мит у розмірі 25% на товари, що імпортуються з Мексики і Канади, і 10% - з Китаю. Мита на енергоносії з Канади становитимуть 10%.
Вартість квітневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 13:35 EET становить $76,79 за барель, що на $1,12 (1,48%) вище, ніж на закриття попередніх торгів.
Ф'ючерси на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли в ціні до цього часу на $1,72 (2,39%), до $74,26 за барель.
Канада і Мексика є основними постачальниками нафти в США. На їхню частку припадає близько чверті нафти, що переробляється американськими НПЗ на паливо, включно з бензином, за даними Міністерства енергетики США.
"З огляду на важливість канадської нафти для США, не дивно, що сьогодні вранці котирування WTI зростають, - сказав Воррен Паттерсон, який відповідає за стратегію на сировинних ринках в ING Groep NV. - Мита можуть спричинити зростання цін на нафтосировину для американських нафтопереробників (яке в кінцевому підсумку буде перенесено на споживачів)".
При цьому експерт сумнівається, що додаткові витрати повністю ляжуть на плечі американців. Він зазначив, що у 2023 році до США експортувалося 97% канадської нафти. У Канади дуже мало альтернатив для експорту, і це, ймовірно, призведе до зниження цін на канадську нафту.
Тим часом знижувальний тиск на котирування спричинює занепокоєння щодо того, що війна митних тарифів матиме негативний вплив на зростання світової економіки і підстьобне інфляцію.
"Ескалація напруженості в торговельних відносинах не сприяє зростанню ризикових активів, оскільки погіршує настрої на ринку і підігріває побоювання з приводу її можливого впливу на глобальне економічне зростання", - зазначив Паттерсон, припустивши, що зростання нафтових котирувань може виявитися недовгим.
"Зміцнення долара США також, імовірно, стримуватиме ціни не лише на нафту, а й на інші сировинні товари", - додав він.
Трейдери також очікують підсумків засідання міністерського моніторингового комітету ОПЕК+, яке відбудеться пізніше в понеділок.
Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі в січні, президент Трамп закликав Саудівську Аравію і ОПЕК збільшити видобуток нафти для зниження цін.
Згідно з поточним планом ОПЕК+, з квітня передбачається почати поступове згортання добровільних обмежень з видобутку, що становлять 2,2 млн б/д.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Україні запустили новий сервіс у застосунку "Дія", який в
автоматичному режимі відображає штрафи за паркування та дозволяє
здійснювати їх оплату безпосередньо у програмі. Для доступу до послуги
водіям необхідно оновити програму та перевірити наявність нарахувань.
Міністр енергетики України Денис Шмигаль під час візиту до США повідомив
про укладення угод між українськими та американськими компаніями щодо
співпраці в енергетичній сфері.
Майже 3 тисячі компаній з іноземними власниками, які подають
фінансову звітність і мають річний дохід не менше 100 млн грн,
зафіксовано в Україні станом на середину березня 2026 року згідно з
даними Єдиного державного реєстру.
У 2026 році великодній кошик із традиційним
набором продуктів на сім'ю з чотирьох осіб коштуватиме близько 1903,19
грн, що на 14,4% дорожче, ніж торік.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.
Американська компанія Nvidia Corp. відновила виробництво чипів штучного
інтелекту H200 для китайського ринку, заявив головний виконавчий
директор компанії Дженсен Хуан під час конференції для розробників у
Сан-Хосе (штат Каліфорнія).