Фінансові новини
- |
- 20.01.26
- |
- 05:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта прискорила зростання, Brent вище $72,8 за барель
14:18 11.12.2024 |

Підйом цін на нафту посилився вдень у середу в очікуванні даних про запаси палива та інфляцію в США.
Лютневі ф'ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 14:35 EET дорожчають на $0,65 (0,9%) і торгуються на рівні $72,84 за барель.
Ф'ючерси на нафту WTI на січень під час торгів на Нью-Йоркській товарній біржі підвищилися в ціні до цього часу на $0,66 (0,96%), до $69,25 за барель.
Головною подією середи для світових ринків є публікація листопадового звіту про динаміку споживчих цін у США, запланована на 15:30 EET. Аналітики очікують прискорення інфляції в країні минулого місяця до 2,7% у річному вираженні з 2,6% у жовтні. Дані щодо інфляції уважно оцінюватиме Федеральна резервна система (ФРС) під час ухвалення рішення щодо базової процентної ставки наступного тижня.
Також учасники ринку оцінюють повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація президента США Джо Байдена обмірковує більш жорсткі санкції щодо експорту російської нафти.
Тим часом Міненерго США зберегло прогноз світового попиту на нафту та інші рідкі вуглеводні (РРВ) у 2024 році в обсязі 103,03 млн барелів на добу. Прогноз зростання світового споживання за підсумками поточного року становить 890 тис. б/д.
Прогноз попиту на РВ у 2025 році також майже не змінився і становить 104,32 млн б/д проти 104,35 млн б/д у попередньому звіті. Таким чином, EIA наступного року очікує зростання нафтового попиту на 1,29 млн б/д.
"Прогноз багатьох здивував тим, що він передбачає, по суті, збалансований ринок нафти у 2025 році, тоді як дехто прогнозує доволі суттєвий надлишок пропозиції", - зазначив Джованні Стауново з UBS.
Тим часом дані Американського інституту нафти (API) показали зростання запасів у країні за тиждень на 499 тис. барелів, тоді як ринок очікував зниження показника на 1,3 млн барелів, повідомляє Trading Economics.
API отримує інформацію від операторів НПЗ, нафтосховищ і трубопроводів на добровільній основі. Офіційні дані міністерства енергетики будуть оприлюднені о 17:30 к ч. у середу.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Громадяни України, які отримали виплати в рамках програми "Зимова
підтримка", вже витратили 11,3 млрд грн допомоги, повідомила
прем'єр-міністр України Юлія Свириденко.
Турбулентності цінам задають європейські котирування, які за останні
п'ять днів, з середньої $632/т, піднялися до $665/т і знизилися на 15
січня до $647/т. Згідно з даними Investing, торги ф'ючерсами на газойль
на Лондонській біржі закрилися на позначці $654,75/т
У понеділок, 19 січня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 58 коп. до 59,07 грн/л, на дизельне пальне - на 57
коп. до 58,87 грн/л.
Кіберполіція України попереджає про нову шахрайську схему, яка
поширюється через соціальні мережі й месенджери. Зловмисники обіцяють
промокод на 10 л пального за підписку на телеграм-канал.
Після чотирирічної перерви Держстат повертається до опитування домогосподарств щодо зайнятості та безробіття.
Україна збирається активізувати розбудову ліній електропередачі з заходу
на схід держави, повідомив у понеділок перший віцепрем'єр-міністр,
міністр енергетики Денис Шмигаль після зустрічі з правлінням Укренерго.
Спотова ціна на газ із поставкою "на день наперед" на еталонному
європейському хабі TTF у п'ятницю закрилася на рівні $460 за тисячу
кубометрів, додавши лише за один торговий день 15%.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності