Фінансові новини
- |
- 27.03.26
- |
- 12:39
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта подорожчала більш ніж на $1 після того, як ОПЕК+ відклала збільшення видобутку
08:03 04.11.2024 |

Ціни на нафту продовжили зростання в понеділок, піднявшись більш ніж на $1 після рішення ОПЕК+ відкласти на місяць плани зі збільшення видобутку, в той час як ринок готувався до тижня, який охоплює президентські вибори в США і ключову зустріч в Китаї.
Ф'ючерси на нафту марки Brent о 06:02 EET подорожчали на 1,18 долара за барель, або на 1,61%, до 74,28 долара за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на 1,21 долара за барель, або на 1,74%, до 70,70 долара за барель.
У неділю ОПЕК+, до якої входить Організація країн-експортерів нафти, а також Росія та інші союзники, заявила, що у грудні продовжить скорочення видобутку нафти на 2,2 млн барелів на добу ще на один місяць, причому збільшення вже відкладено з жовтня через падіння цін і слабкий попит.
Група мала збільшити видобуток на 180 000 барелів на добу з грудня.
«Хоча відтермінування до січня суттєво не змінює фундаментальні показники, воно потенційно змушує ринок переглянути стратегію ОПЕК+», - зазначають аналітики ING у своїй записці.
Затримка перекреслила очікування деяких учасників ринку щодо того, що ОПЕК+ забезпечить заплановане збільшення видобутку, додали вони.
«Таке запізніле збільшення пропозиції означає, що, можливо, група більш готова підтримувати ціни, ніж багато хто вважає», - зазначають вони.
Група має намір поступово відмовитися від скорочення видобутку на 2,2 млн барелів на добу протягом найближчих місяців, а ще 3,66 млн барелів на добу залишаться скороченими до кінця 2025 року.
Минулого тижня ціни на нафту Brent і WTI знизилися на 4% і 3% відповідно, оскільки рекордні обсяги видобутку в США тиснули на ціни. Але в п'ятницю обидва контракти зросли на повідомленнях про те, що Іран може завдати удару у відповідь по Ізраїлю протягом декількох днів.
У четвер американський новинний сайт Axios повідомив, що ізраїльська розвідка припускає, що Іран готується напасти на Ізраїль з території Іраку протягом декількох днів, посилаючись на два неназваних ізраїльських джерела.
Є сумніви, чи збережеться висхідний ціновий тренд, оскільки попередня початкова позитивна реакція на затримку збільшення видобутку і геополітичну напруженість зрештою згасла, сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Наразі ціни на нафту можуть залишатися в широкому діапазоні консолідації, а будь-яке зростання, ймовірно, наштовхнеться на опір на рівні $78,50, додав він.
Ринки очікують президентських виборів у США у вівторок, коли опитування показують, що віце-президент-демократ Камала Харріс і колишній президент-республіканець Дональд Трамп йдуть стремено до стремена.
А в четвер економісти очікують, що Федеральна резервна система США знизить процентні ставки на 25 базисних пунктів.
У Китаї Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників засідає з понеділка по п'ятницю і, як очікується, схвалить додаткові стимули для пожвавлення економіки, що сповільнюється, хоча аналітики кажуть, що основна частина заходів може бути спрямована на допомогу в скороченні боргу місцевих органів влади.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Україні запустили новий сервіс у застосунку "Дія", який в
автоматичному режимі відображає штрафи за паркування та дозволяє
здійснювати їх оплату безпосередньо у програмі. Для доступу до послуги
водіям необхідно оновити програму та перевірити наявність нарахувань.
Міністр енергетики України Денис Шмигаль під час візиту до США повідомив
про укладення угод між українськими та американськими компаніями щодо
співпраці в енергетичній сфері.
Майже 3 тисячі компаній з іноземними власниками, які подають
фінансову звітність і мають річний дохід не менше 100 млн грн,
зафіксовано в Україні станом на середину березня 2026 року згідно з
даними Єдиного державного реєстру.
У 2026 році великодній кошик із традиційним
набором продуктів на сім'ю з чотирьох осіб коштуватиме близько 1903,19
грн, що на 14,4% дорожче, ніж торік.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.