Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 18:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Запам'ятайте, ніхто не може змусити вас почувати себе неповноцінним без вашого на те згоди" Елеонор Рузвельт |
Нафта перейшла до активного зростання, Brent $78,8 за барель
15:46 04.10.2024 |

Ціни на нафту почали активно зростати в п'ятницю на тривожних очікуваннях відповіді Ізраїлю на іранську ракетну атаку.
Котирування грудневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:16 EET збільшилися на $1,17 (1,51%), до $78,79 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросла до зазначеного часу на $1,21 (1,64%), до $74,92 за барель.
За підсумками попередньої сесії Brent підскочила в ціні на 5%, WTI - на 5,2%, обидві марки оновили максимуми із кінця серпня. Нафтовий ринок завершує тиждень максимальним стрибком із початку 2023 року, з початку тижня як Brent, так і WTI подорожчали майже на 10%.
Ринок очікує на дії Ізраїлю у відповідь на нещодавню ракетну атаку Ірану територією країни. За даними ізраїльських ЗМІ, влада країни розглядає можливість завдання удару по стратегічних об'єктах Ірану, зокрема по ядерних і нафтових.
Ціни на нафту можуть підскочити на $20 у випадку, якщо Ізраїль завдасть удару по нафтовій інфраструктурі Ірану, вважають аналітики Goldman Sachs.
"Якщо видобуток нафти в Ірані скоротиться на мільйон барелів на добу на тривалий час, це призведе до пікового стрибка цін на нафту приблизно на $20 за барель наступного року", - сказав голова відділу досліджень світових сировинних ринків у Goldman Sachs Даан Струйвен. CNBC.
Такий прогноз передбачає, що ОПЕК+ не втручатиметься, щоб компенсувати скорочення видобутку Іраном, додав він. Якщо це станеться, нафтові котирування зростуть слабше, трохи менше ніж на $10 за барель, зазначив експерт.
"У разі повномасштабної війни котирування Brent цілком можуть перевищити $100 за барель, а у разі закриття Ормузької протоки ціни можуть злетіти до $150 за барель", - написали експерти BMI (входить до групи Fitch).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Знижки на експорт російської нафти до Китаю цього тижня досягли нового
рекорду, оскільки продавці намагаються стимулювати попит у Китаї та
компенсувати ймовірні втрати від продажів в Індії.
Агропродукція й надалі залишається основою українського експорту, водночас його географія поступово диверсифікується.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий
рейтинг дефолту АТ "Укрзалізниця" до RD (обмежений дефолт) через
припинення купонних виплат за ними.
Світовий банк спрямує для НЕК "Укренерго" до
40 мільйонів доларів допомоги на відновлення енергосистеми України.
Січень, попри зростання
акцизів, розпочався як завжди, тихо і затишно. А потім почалось:
зростання зовнішнього ринку разом з валютою, обстрілами й попитом.
Ціни на нафту опускаються вранці в четвер після сильного зростання напередодні.
За час широкомасштабного вторгнення Японія надала Україні понад 15 млрд
доларів підтримки у різних сферах. Цього року очікується допомога на
суму 6 млрд доларів.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.