Фінансові новини
- |
- 11.08.26
- |
- 06:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Почніть з того місця, де ви перебуваєте. Застосовуйте те, що у вас є, і робіть все, що у ваших силах" Артур Еш |
Нафта прискорила зростання, Brent подорожчала до $71,6 за барель
15:34 12.09.2024 |

Ціни на нафту посилили підйом вдень у четвер на тлі припинення значної частини видобувних потужностей у Мексиканській затоці через ураган "Франсін".
Котирування листопадових ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:38 EET зросли на $1 (1,42%), до $71,61 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до зазначеного часу на $1,05 (1,56%), до $68,36 за барель.
Напередодні Brent зросла в ціні на 2,1%, WTI - на 2,4%.
Минулої ночі ураган "Франсін", що посилився до II категорії, обрушився на узбережжя Луїзіани. За офіційними даними, близько 39% видобувних потужностей США в Мексиканській затоці було зупинено у зв'язку з його наближенням.
"Шторм призвів до закриття видобувних потужностей, що викликало побоювання з приводу короткострокового скорочення поставок з найважливішого нафтовидобувного регіону США, - зазначив фінансовий стратег Exness Лі Сян Ган. - Однак ціла низка факторів може обмежити підйом цін на нафту. Зокрема йдеться про уповільнення зростання світової економіки та слабкі прогнози попиту".
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у четвер знизило оцінку зростання попиту на нафту у світі у 2024 році порівняно з минулим роком на 67 тис. барелів на добу, до 903 тис. б/д з 970 тис. б/д, яких раніше очікували.
Сукупний попит у 2024 році, як очікується, становитиме 102,99 млн б/д (попередня оцінка - 103,06 млн б/д), а у 2025 році - 103,94 млн б/д (оцінка в серпні - 104,01 млн б/д).
Коментуючи прогноз зниження темпів зростання попиту в поточному році, аналітики відзначили коригування очікувань щодо споживання нафти в Китаї. Тепер у МЕА очікують, що попит на нафту в КНР у 2024 році зросте лише на 180 тис. б/д, до 16,7 млн б/д. При цьому ще на початку року цей параметр оцінювався в 700 тис. б/д, а минулого місяця - близько 300 тис. б/д.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Інвестиційна компанія Dragon Capital погіршила прогноз зростання економіки України у 2026 році з 1,5% до 1%.
За даними UTG, прайм-ставки на головних торговельних коридорах столиці
до початку повномасштабної війни сягали близько $70/кв. м/місяць.
За прогнозом НБУ, економіка України у 2026 році зросте на 1,8%, у
наступні два роки зростання реального ВВП прискориться до 2,8 - 3%;
інфляція цьогоріч пришвидшиться до 10%.
Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) звернулася до міністра економіки та довкілля Олександра Кравченка
з пропозицією започаткувати системний діалог між урядом, профільними
органами влади, НКРЕКП, операторами систем та енергетичним бізнесом.
У другому півріччі 2026 року прямі втрати внаслідок зупинки морського експорту з України становитимуть понад 2 мільярди доларів.
У понеділок ціни на нафту зросли через невизначеність щодо відкриття
Ормузької протоки, оскільки Іран заявив, що США мають виконати низку
умов, навіть попри те, що Тегеран і Оман перейшли до завершальних етапів
узгодження нових морських маршрутів.
Фонд державного майна почав аудит складських приміщень державних підприємств, щоб визначити перелік площ, які можуть бути передані для потреб компаній, які нещодавно постраждали від російських обстрілів.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.