Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 22:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Автогаз у травні здешевшав на 3%
17:26 04.06.2024 |
Протягом травня вартість скрапленого газу в роздробі зменшилася на 0,87 грн/л, до 26,66 грн/л. Про це свідчить моніторинг Консалтингової групи «А-95».
Зміни відбулися майже на всіх АЗК, окрім двох харківських мереж Rodnik і Sunoil. Найбільше в середньому - на 1,81 грн/л - здешевшало пальне на стелах UPG, найменше - на 0,06 грн/л - у мережі «Приват». Консолідована мережа опустила ціни на газ тільки у Львівській і Сумській областях, у решті областей - без змін.
Вартість газу в мережах преміум-сегмента знизилася на 1 грн/л, до 27,98 грн/л (WOG) і 27,99 грн/л (ОККО і SOCAR).
Крім того, на 1 грн/л і більше зменшилися ціни на ресурс в «Укрнафті», U.GO, «БРСМ-Нафті», «Катралі», VST, ZOG, «Оласі», «Кворумі», RLS, Luxwen.
Не залишився осторонь і «Авантаж», зменшивши вартість газу на стелі на 0,70 грн/л, до 24,75 грн/л, пропустивши перед собою київський Luxwen з ціною 24,49 грн/л.
У травні розрив між цінами у мейджорів ринку і дискаунтерів збільшився порівняно з квітнем на 0,17 грн/л і в середньому становив майже 3 грн/л.
Драйвером здешевшання газу у роздробі були гуртові ціни, які за місяць зменшилися на 2 200 грн/т (на 1,19 грн/л), до 38 440 грн/л (20,76 грн/л). Водночас, згідно з даними Мінфіну, долар на міжбанку зріс майже на 1 грн/$, що додало до вартості скрапленого газу близько 0,50 грн/л.
Таким чином, роздрібні ціни на газ повною мірою відіграли зниження гуртових на тлі наростального валютного курсу.
Основні зміни на стелі відбувалися у першій половині місяця. Після 18 травня, коли набув чинності новий мобілізаційний закон, темпи здешевшання газу сповільнилися. Зі слів представників паливних компаній, так вони рятували економіку на тлі зниження проливів. «Реалізація знизилася на 10-15%, і сподівання на її відновлення небагато», - розповідали в одній із паливних мереж. Така ситуація спіткала не тільки газ, але й інше пальне, де продажі впали на ті ж 10-15%.
Щодо маржі, то у травні вона була непоганою. За підрахунками консалтингової групи «А-95», минулого місяця валова маржа у мережах маркетмейкерів (ОККО, WOG і SOCAR - ek) у середньому становила 4,22 грн/л, в економ- («Авантаж», Green Wave, RLS і т. д. - ek) - 1,35 грн/л.
Наразі ціни на газ на АЗК залишаються стабільними. Деякі мережі періодично точково знижують вартість ресурсу, але на загальну картину ринку це не впливає. Щодо реалізації, то окремі мережі фіксують поліпшення ситуації на 2-3%, але це «майже нічого».
«Зниження ціни зараз не має значного впливу на проливи. Якщо реалізація і покращиться, то в перерахунку на прибуток отримаємо майже те ж саме», - зазначив один з операторів.
Зміна роздрібних цін на газ на АЗК з 1 травня по 1 червня 2024 р., грн/л
| Мережі | Вартість | |
| 01.06.24 | Зм. до 01.05.24 | |
| ОККО | 27,99 | -1,00 |
| SOCAR | 27,99 | -1,00 |
| WOG | 27,98 | -1,00 |
| Shell | 27,66 | -0,95 |
| Авіас | 27,53 | -0,06 |
| KLO | 27,49 | -0,80 |
| BVS | 27,19 | -0,50 |
| Автотранс | 27,18 | -0,50 |
| Neftek | 26,99 | -0,50 |
| Rodnik | 26,99 | 0,00 |
| Рур груп | 26,70 | -1,30 |
| SUNOIL | 26,70 | 0,00 |
| ZOG | 26,50 | -1,50 |
| Mango | 26,31 | -0,70 |
| UPG | 26,23 | -1,81 |
| AMIC | 25,88 | -0,92 |
| VostokGaz | 25,79 | -0,20 |
| Ovis | 25,69 | -0,80 |
| Marshal | 25,42 | -0,56 |
| U.GO | 25,40 | -1,00 |
| Motto | 25,28 | -0,70 |
| БРСМ-Нафта | 25,28 | -1,00 |
| Катрал | 25,27 | -1,40 |
| VST | 25,10 | -1,26 |
| Green Wave | 25,00 | -0,90 |
| Укрнафта | 24,99 | -1,00 |
| Олас | 24,99 | -1,60 |
| Кворум | 24,98 | -1,50 |
| Chipo | 24,91 | -0,97 |
| RLS | 24,90 | -1,00 |
| Авантаж 7 | 24,75 | -0,70 |
| Luxwen | 24,49 | -1,75 |
| Середня ціна в Україні | 26,66 | -0,87 |
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.