Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 04:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта зростає, ринки чекають на рішення ОПЕК+, незважаючи на змішані фактори попиту
08:27 01.03.2024 |

Ціни на нафту зросли в п'ятницю і мають завершити тиждень помірним зростанням, оскільки ринки очікують на рішення ОПЕК+ щодо угод про постачання на другий квартал на тлі відмінностей у показниках попиту з боку ключових споживачів у США та Китаї.
Травневі ф'ючерси на нафту Brent о 06:03 EET подорожчали на 27 центів, або 0,33%, до $82,18 за барель, а квітневі ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли на 20 центів, або 0,26 % до $78,46.
WTI цього тижня може зрости щонайменше на 2,5%, тоді як Brent тримається поблизу ціни минулого тижня. Ціна на нафту марки Brent вже три тижні впевнено тримається вище за позначку в 80 доларів.
"Ціни на нафту марки Brent на цьому тижні продовжували торгуватися в бічному тренді... Ціна на нафту марки Brent на рівні 83 доларів США за барель останнім часом продемонструвала силу, хоча фундаментальні показники, як і раніше, схильні до надлишку пропозиції", - заявили аналітики. BMI у клієнтському повідомленні.
«Очікування продовження скорочення видобутку ОПЕК+ у другому кварталі 2024 року також чинять тиск на настрої, оскільки очікується, що слабкий попит збережеться... Проте тимчасові спреди для ф'ючерсних контрактів на нафту марки Brent розширилися. Перехід до сильнішої беквордації (структури ринку) сприятиме більш оптимістична позиція щодо цін, оскільки ринки очікують на посилення цін у найближчі місяці", - додали аналітики.
Дослідження Reuters показало, що Організація країн-експортерів нафти цього місяця видобула 26,42 мільйона барелів на добу, що на 90 000 барелів на добу більше, ніж у січні. Видобуток у Лівії зріс у місячному вирахуванні на 150 000 барелів на добу.
За словами джерел, рішення про продовження скорочень очікується першого березневого тижня, при цьому очікується, що про свої рішення оголосять окремі країни.
Зростання можливостей ОПЕК+ під керівництвом Саудівської Аравії, які продовжують скорочення поставок після першого кварталу, потенційно, призведуть до того, що ціни на нафту перевищать 80 доларів США за барель до кінця 2024 року, сказав керівник групи енергетичного сектору DBS Bank Сувро Саркар.
Підтримуючи ціни, ключовий індикатор інфляції Федеральної резервної системи, індекс особистих споживчих витрат США (PCE) показав січневу інфляцію відповідно до очікувань економістів, зберігаючи можливість зниження процентних ставок у червні. Це, у свою чергу, може знизити споживчі витрати та стимулювати купівельну активність.
Проте, неоднозначні дані щодо індексу менеджерів із закупівель (PMI) за лютий у Китаї, найбільшому у світі споживачі нафти, обмежили зростання цін.
Виробнича активність Китаю в лютому скорочувалася п'ятий місяць поспіль, як показало офіційне дослідження підприємств у п'ятницю, що посилює тиск на пекінських політиків з метою вжиття заходів стимулювання.
Офіційний індекс менеджерів із закупівель (PMI) у невиробничому секторі, який включає послуги та будівництво, проте зріс до 51,4, з 50,7 у січні, найвищого рівня з вересня.
"Що стосується попиту, ми згодні з тим, що у 2 кварталі будуть збої, і ми прогнозуємо, що Brent у середньому знизиться у 2 кварталі 2024 року в порівнянні з 1 кварталом 2024 року, а потім відновиться у 2 півріччі 2024 року на тлі потенційного сценарію зниження ставок, який має стимулювати потоки коштів у бік ризикованих активів", - заявили в DBS. Банк Саркар.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Десятеро членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку
України (НБУ) висловилися за збереження облікової ставки вшосте поспіль
на рівні 15,5% у грудні, тоді як один учасник дискусії пропонував
знизити її до 15%, йдеться в публікації регулятора у понеділок на його
сайті.
Державна аудиторська служба України із 23 грудня 2025 року розпочинає комплексний аудит підприємств в оборонному секторі.
Вночі 22 грудня російські війська завдали удару по порту "Південний"
північніше Одеси, повідомив віцепрем'єр, міністр розвитку громад та
територій Олексій Кулеба.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.