Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 23:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта зростає третій день поспіль через побоювання з приводу постачання з Курдістану
12:26 29.03.2023 |

Нафта в середу зростала третю сесію поспіль, оскільки припинення експорту деяких товарів з Іракського Курдистану викликало побоювання щодо скорочення постачання, а послаблення побоювань щодо глобальної банківської кризи підтримало схильність до ризику на ринках загалом.
Експорт сирої нафти обсягом 450 000 барелів на добу з напівавтономного північного Курдистану Іраку було зупинено в суботу після рішення арбітражу, який підтвердив, що для відвантаження нафти потрібна згода Багдада.
Нафта марки Brent зросла на 42 центи, або 0,5%, до 79,07 долара за барель до 08:02 за Грінвічем, тоді як нафта West Texas Intermediate у США зросла на 61 цент, або 0,8%, 73,81 долара.
"Чим довше буде зупинка, тим вужчими будуть перспективи пропозиції", - сказав Стівен Бреннок з нафтового брокера PVM.
У середу норвезька нафтова компанія DNO заявила, що почала зупиняти видобуток на своїх родовищах у Курдистані. У 2022 році на родовищах Тауке та Пешкабір компанії було вироблено в середньому 107 000 барелів на добу, що становить чверть всього курдського експорту.
Настрію також сприяло ослаблення занепокоєння з приводу банківського сектора після кількох тижнів волатильності на ринку, в результаті якої нафта впала до 15-місячного мінімуму 20 березня, а нерви інвесторів були заспокоєні продажем активів збанкрутілого кредитора Silicon Valley Bank.
«Недавній відскок цін на нафту здебільшого обумовлений настроями. Ми бачимо, що ставлення до ризику певною мірою відновилося, що підштовхнуло глобальні фондові ринки та відновлення сирої нафти», - сказав аналітик CMC Markets Леон Лі.
Нафта також отримала підтримку від падіння запасів сирої нафти США. Згідно з джерелами на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок, запаси сирої нафти скоротилися на 6,1 млн. барелів.
Увага буде зосереджена на офіційних даних про запаси нафти в США від Управління енергетичної інформації о 14:30 за Грінвічем, щоб побачити, чи вони підтверджують зниження запасів сирої нафти.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Зростання цін на нафту прискорилося вдень у вівторок, Brent підскочила до максимуму з липня 2024 року.
Українська корпорація Roshen увійшла до переліку 20 найбільших
кондитерських компаній світу і посіла 13-те місце в глобальному рейтингу
за 2026 рік, повідомила аналітична компанія Global Growth Insights.
У Агентстві з розшуку та менеджменту активів розпочався незалежний зовнішній аудит ефективності.
Ціни на пальне в українських мережах можуть зрости протягом тижня на 2-3
грн за літр на тлі війни в Ірані, проте дефіцит палива на ринку
повністю відсутній
Спотові ціни на газ в Європі у вівторок продовжують зростати на тлі новин про бойові дії навколо Ірану.
Український бізнес у лютому 2026 року поліпшив стримані оцінки ділової
активності порівняно з січнем, але дещо погіршив їх у річному вимірі.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США