Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 01:12
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на нафту падають через публікацію даних про запаси сирої нафти в США та інфляційний тиск
12:40 14.02.2023 |

Ціни на нафту впали у вівторок після того, як уряд США заявив, що випустить більше сирої нафти зі свого стратегічного нафтового резерву, тоді як трейдери чекають на дані інфляції в США.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 80 центів, або 0,9%, до 85,81 долара за барель до 10:03 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту впали на 1,05 долара, або 1,3% до 79,09 долара за барель. Обидва еталони знаходяться на шляху до найбільшого денного відсоткового падіння з 3 лютого.
Міністерство енергетики США (DOE) заявило, що продасть 26 мільйонів барелів нафти з SPR, що вже знаходиться на найнижчому рівні з 1983 року.
Міністерство енергетики розглядало можливість скасування продажу у 2023 фінансовому році після того, як адміністрація президента США Джо Байдена минулого року продала рекордні 180 мільйонів барелів із резерву. Але це вимагає від Конгресу дій зі зміни мандата.
Побоювання з приводу пропозиції також зменшилися після того, як Управління енергетичної інформації заявило, що очікує рекордного виробництва у березні із семи найбільших сланцевих басейнів США.
З іншого боку, експорт сирої нафти відновився у ключовому турецькому порту після руйнівного землетрусу, який вразив регіон.
Щомісячні звіти Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) очікуються пізніше у вівторок, а від Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) - у середу.
Трейдери також шукатимуть підказки у важливих даних індексу споживчих цін США (CPI) за січень, опублікованих у вівторок. Щомісячні споживчі ціни у США зросли за попередні два місяці.
Опитування Reuters показало, що більшість економістів очікують, що Федеральна резервна система США підвищить відсоткові ставки ще як мінімум удвічі протягом найближчих місяців. Вища інфляція та подальше підвищення ставок можуть вплинути на ризикові активи, такі як нафта.
"Майбутнє цунамі даних сильно вплине на безпосередній апетит до ризику, але ширша думка не змінилася: інфляція зрештою буде переможена", - сказав аналітик PVM Тамаш Варга.
«Друга половина року має принести із собою напружений нафтовий баланс, чому значною мірою сприяє пожвавленню зростання в Китаї».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Зростання цін на нафту прискорилося вдень у вівторок, Brent підскочила до максимуму з липня 2024 року.
Українська корпорація Roshen увійшла до переліку 20 найбільших
кондитерських компаній світу і посіла 13-те місце в глобальному рейтингу
за 2026 рік, повідомила аналітична компанія Global Growth Insights.
У Агентстві з розшуку та менеджменту активів розпочався незалежний зовнішній аудит ефективності.
Ціни на пальне в українських мережах можуть зрости протягом тижня на 2-3
грн за літр на тлі війни в Ірані, проте дефіцит палива на ринку
повністю відсутній
Спотові ціни на газ в Європі у вівторок продовжують зростати на тлі новин про бойові дії навколо Ірану.
Український бізнес у лютому 2026 року поліпшив стримані оцінки ділової
активності порівняно з січнем, але дещо погіршив їх у річному вимірі.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США