Фінансові новини
- |
- 04.04.26
- |
- 07:54
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рынок дизтоплива в октябре сократился на 8%
14:23 18.11.2020 |

Баланс рынка дизельного топлива в октябре 2020 г. составил 651,8 тыс. т, что что на 8% ниже показателя октября прошлого года (707,3 тыс. т). Об этом enkorr сообщили в «Консалтинговой группе А-95» со ссылкой на данные собственного исследования.
За отчетный месяц импорт дизельного топлива сократился на 12%, до 558,5 тыс. т, в то время как производство на украинских НПЗ выросло, по сравнению с аналогичным периодом 2019 г., на 31% - с 71,2 до 93,3 тыс. т. Доля внутреннего производства в балансе рынка повысилась до 14% против 10% в октябре 2019 г.
Основной рост продемонстрировал Кременчугский НПЗ («Укртатнафта»), увеличив выпуск ДТ на 38%, до 88,6 тыс. т с 64,3 тыс. т в октябре прошлого года. Рост переработки стал следствием сокращения выпуска авиакеросина, а также прекращения выпуска мазута.
На фоне снижения поставок из Беларуси в октябре 2019 г. по причине плановых ремонтов белорусских НПЗ, в октябре текущего года импорт по данному направлению вырос почти на треть - до 233 тыс. т. Этот показатель также значительно выше среднегодового - 180 тыс. т в месяц. В общем импорте доля белорусских НПЗ выросла с 31% в октябре прошлого года до 43% в октябре 2020 г.
Импорт российского ресурса составил 211 тыс. т, что практически соответствует показателю октября прошлого года (218,5 тыс. т). При этом железнодорожные поставки дизтоплива сократились на 28%, до 61,7 тыс. т, а поставки через белорусский трубопроводный терминал в Гомеле уменьшились на 35%, до 86,2 тыс. т. Между тем выйти на уровень октября прошлого года РФ удалось за счет прямых поставок по трубопроводу «Прикарпатзападтранс» (64 тыс. т).
В октябре 2020 г. почти на четверть сократились импортные поставки дизельного топлива из Литвы - 47,2 тыс. т против 66 тыс. т в октябре 2019-го. Импорт через морские порты в прошлом месяце просел на 56%, по сравнению с октябрем прошлого года, до 66,4 тыс. т.
Структура рынка ДТ в октябре 2020/2019 гг. по источникам поставки, тыс. т
Суммарно за 10 месяцев 2020 г. объем рынка дизельного топлива составил 6,065 млн т, что на 4,7% больше, чем за аналогичный период 2019 г. (5,793 млн т).
Производство на украинских НПЗ выросло на 41,3%, до 945,2 тыс. т, а их доля в балансе рынка - с 11,5 до 15,6%. Импорт ДТ за в январе-октябре 2020 г. остался на уровне января-октября прошлого года - 5,1 млн т. При этом поставки из РФ выросли на 3,8%, до 2,16 млн т, а из Беларуси сократились на 17%, до 1,72 млн т. На морской импорт пришлось 698 тыс.т (+22% к январю-октябрю 2019 г.).
Структура наполнения рынка ДТ за 10 мес. 2020 и 2019 гг. по источникам поставки,%
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабінет Міністрів запускає нову програму - "Точка опори", яка
дозволить роботодавцям зберегти робочі місця у період простою після
обстрілів.
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
Три структурні маяки, які Україна мала виконати до кінця березня 2026
року у рамках програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного
валютного фонду (МВФ) залишились не виконаними, свідчать дані на сайті
консорціуму RRR4U.
Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Сильні морози у 2026 році вдарили по плодових деревах. За даними
відрощування плодових, яке Гідрометцентр традиційно проводить у першій
половині березня, ситуація помітно гірша, ніж у 2025-му, свідчить
повідомлення на сайті організації.
Україна не може знижувати податки на паливному ринку, як це зробили
деякі європейські країни, бо в нас війна, і всі надходження йдуть на
оборону.
ОПЕК+, ймовірно, зважить подальше збільшення видобутку нафти на зустрічі
восьми членів у неділю, повідомили два джерела Reuters в ОПЕК+.
Кабінет міністрів України за ініціативи Міністерства енергетики
оновлює правила конкурсу на будівництво нової генерації та правила
аукціонів з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики на 2026
рік
У Франції на заводі Alstom у місті Бельфор стартувало виробництво
електровозів для України за контрактом 2025 року вартістю 473 млн євро.
Україна у 2025/2026 маркетинговому році (МР) експортує 505 тис. тонн цукру, що на 19,7% менше проти минулого сезону.
Крім того, Parallel підвищила ціну обох видів дизелю на 1 грн/л. Усі інші досліджувані мережі на 14.00 зберегли позиції на всі види
пального, якщо не враховувати округлення ціни на 1 коп на WOG
Британці вирішили, що покладатися лише на супутники у 2026 році - це
якось несерйозно, особливо коли мова йде про залізницю. Поки ми звикаємо
до того, що GPS може «глючити» через РЕБ або просто зникати в тунелях, у
Сполученому Королівстві вивели на колії перший у світі прототип
квантової навігаційної системи.
Wccftech повідомляє про відчутне зниження ціни DDR5 на Amazon, Newegg та в інших ритейлерів США.
Функція Quick Share в One UI 9 отримає підтримку бездротового обміну
файлами через NFC. Для цього користувачам буде достатньо розмістити два
смартфони один біля одного, передає Android Authority.
Європейський парламент більшістю голосів підтримав пропозиції до закону
про штучний інтелект, які, серед іншого, передбачають заборону додатків,
що генерують фейкові оголені зображення реальних людей.
Google запустив функцію Search Live у 200 країнах, з Україною включно:
вона дозволяє вести інтерактивні діалоги з Пошуком у режимі ШІ, з
використанням камери та голосу.
Поки власники сучасних смартфонів з острахом дивляться на прогноз
погоди, де обіцяють бодай -10°C, китайські вчені вирішили зайти з
козирів.
Google оголосила
про масштабне оновлення для Google TV, яке інтегрує три нові можливості
на базі Gemini. Мета нововведень - перетворити телевізор на активного
помічника, який забезпечує не лише розваги, а й інформативний контент.