Фінансові новини
- |
- 08.05.26
- |
- 13:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Падение цен на нефть составляет около 6%, стоимость Brent опустилась ниже $51 за баррель
19:14 01.09.2015 |
Нефтяной рынок падает во вторник, снижение цен на нефть Brent и WTI превышает 5% на фоне слабых статданных из Китая, а также ожиданиях роста запасов энергоносителей в США, сообщает агентство Bloomberg.
Цена фьючерса на нефть Brent на октябрь на лондонской бирже ICE Futures к 17:47 уменьшилась на $3,17 (5,85%) - до $50,98 за баррель.
Стоимость октябрьских фьючерсных контрактов на нефть WTI в ходе торгов на Нью-йоркской товарной бирже (NYMEX) опустилась к этому времени на $3,05 (6,2%) - до $46,15 за баррель.
За предыдущие три сессии нефть WTI подорожала на 27%, что стало максимальным подъемом с августа 1990 года.
Подъему рынка в понедельник способствовала информация о том, что ОПЕК готова к переговорам с другими производителями нефти с целью "достижения справедливой цены" на сырье, а также данные о снижении добычи в США.
Однако участники рынка отмечают, что признаков реального сокращения предложения нефти на рынке пока мало, при этом перспективы снижения спроса на сырье сохраняются на фоне сигналов продолжающегося ослабления китайской экономики.
Согласно оценкам опрошенных Bloomberg аналитиков, запасы нефти в США за прошедшую неделю выросли на 700 тыс. баррелей - до 451,5 млн баррелей. Запасы на этом уровне более чем на 90 тыс. баррелей выше среднего для этого времени года уровня за пять лет.
Согласно индексам менеджеров закупок (PMI), опубликованным во вторник, деловая активность в перерабатывающей промышленности Китая снижается самыми высокими за последние годы темпами.
Так, индекс, публикуемый Национальным статистическим управлением КНР, ушел в отрицательную (ниже 50 пунктов) территорию и составил по итогам августа минимальные за три последних года 49,7 пункта против 50 пунктов в июле. Другой аналогичный индекс, публикуемый Caixin/Markit, показал по итогам августа 47,3 пункта. Предварительное значение было 47,1, и именно этот показатель стал поводом для недавнего обвала на фондовых рынках. В июле значение индекса составляло 47,8 пункта.
"Трехдневный подъем цен на нефть был чрезмерным, - отмечает аналитик Tradition Energy Жене МакДжиллиан. - Ранее отмечалось затяжное падение рынка, однако вряд ли это можно считать причиной для скачка цен сразу на $10 за баррель. Во вторник появились новые сигналы ослабления экономики Китая, а также стало понятно, что вчерашнее заявление ОПЕК не говорит о планах изменения политики организацией".
Согласно прогнозу Яна Тейлора главного исполнительного директора Vitol Group BV, являющейся крупнейшим независимым нефтетрейдером мира, цены на нефть останутся в диапазоне $40-60 за баррель в этом и следующем году, поскольку растущие поставки будут с избытком покрывать спрос.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія готується розпочати переговори щодо приєднання до
плану Європейського Союзу з надання Україні кредиту на суму 90 млрд
євро.
Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Посудомийна машина для багатьох сімей стала такою ж звичною, як
холодильник. Питання сьогодні - не «брати чи не брати», а під які
реальні потреби підбирати
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Вартість угод за результатами земельних
аукціонів в державній електронній системі Prozorro.Продажі з 2021 року
сягнула 10 млрд грн; це сукупна ціна, встановлена на торгах за продаж та
щорічну оренду землі.
Ціни на нафту відновили підйом у п'ятницю на тлі нової ескалації
конфлікту на Близькому Сході, яка поставила під загрозу перемир'я США та
Ірану, а також послабила сподівання на швидке відкриття Ормузької
протоки.
Кабінет міністрів оновив модель роботи програми "Власна справа" із 1 вересня.
Державний земельний банк планує випускати облігації, забезпеченням для
яких виступатиме майбутній дохід від суборенди державної землі.
Ірландія офіційно повідомила Раду Європи про плани приєднатися до угоди
про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
Об'єднані Арабські Емірати та покупці нафти останнім часом провели
декілька танкерів через Ормузьку протоку, вимкнувши системи відстеження
місцеперебування, щоб уникнути атак Ірану.
Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав
законопроєкт №15111-д про оподаткування цифрових платформ у другому
читанні.
Антимонопольний комітет звернувся до операторів Vodafone, "Київстар" та
lifecell щодо зміни комунікації про "безлімітний мобільний інтернет".
Операцію очолила поліція Дубая під егідою МВС Об'єднаних Арабських
Еміратів. У межах заходів затримали 275 осіб у Дубаї та ще одну - у
Таїланді.
Упродовж першого кварталу 2026 року український автопарк поповнили 50,1 тис вживаних легковиків, що були ввезені з-за кордону.
Компанія Google розширила можливості свого чат-боту Gemini.
Тепер він може генерувати готові файли, придатні до завантаження та
пересилання.
Ринок пам'яті увійшов у фазу різкого подорожчання, і це вже напряму б'є по собівартості смартфонів.
Аналітичні підрозділи Coinbase Institutional та Glassnode опублікували
прогноз на II квартал 2026 року, в якому оцінили стан крипторинку як
нейтральний.
Використання штучного інтелекту вже стало повсякденною практикою для
більшості студентів і працівників, однак ключовою конкурентною перевагою
на ринку праці в найближчі роки залишатимуться не технічні, а людські
навички - комунікація, лідерство, емоційний інтелект, критичне мислення
та здатність працювати з людьми.