Августовские фьючерсы на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 8:47 выросли в цене на $0,67 (1,14%) - до $59,28 за баррель. К закрытию рынка в четверг стоимость фьючерсов увеличилась на $1,56 (2,73%) - до $58,61 за баррель.
Цена фьючерса на нефть WTI на август на электронных торгах Нью-йоркской товарной биржи (NYMEX) увеличилась к этому времени на $0,59 (1,12%) - до $53,37 за баррель. По итогам предыдущей сессии контракт подорожал на $1,13 (2,19%), до $52,78 за баррель.
Переговоры по ядерной программе Ирана зашли в тупик за несколько часов до истечения очередного крайнего срока.
Западным партнерам и Ирану необходимо завершить выработку всеобъемлющего соглашения по иранской ядерной программе в ближайшие часы, заявила в четверг верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности ЕС Федерика Могерини.
Ранее крайний срок заключения всеобъемлющего соглашения по ИЯП был сдвинут с 7 на 10 июля.
Пятница установлена как предельный срок также Конгрессом США, и если условия сделки не будут представлены законодателям на одобрение в пятницу, этот вопрос автоматически откладывается как минимум на месяц.
Отсутствие соглашения существенно отодвинет срок снятия санкций с Ирана и, соответственно, возврата на рынок иранской нефти.
Иран рассчитывает на то, что сможет увеличить экспорт нефти вдвое в течение шести месяцев после снятия международных санкций.
"Если соглашение будет достигнуто, поставки нефти на рынок со временем увеличатся, - отметил главный инвестиционный директор Ayers Allince Securities в Сиднее Джонатан Барратт. - Трейдеры, вероятно, будут занимать выжидательную позицию до завершения переговоров по Ирану".
Тем временем, запасы нефти в США за неделю, которая завершилась 3 июля, выросли на 384 тыс. баррелей и достигли 465,8 млн баррелей. Это стало неожиданностью для аналитиков, которые прогнозировали снижение показателя на 488,9 тыс. баррелей.
Показатель почти на 100 млн баррелей выше среднего уровня для этого времени года за пять лет.



Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Ціни на нафту помірно підвищуються вранці в п'ятницю, в центрі уваги ринку залишається ситуація на Близькому Сході.
Аграрії сплатили понад 557 млн грн за другий рік користування державними
сільськогосподарськими землями в межах проєкту "Земельний банк" у 2026
році, повідомив Фонд державного майна (ФДМ).
У січні - березні 2026 року до загального фонду
місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн, що на 19,5 млрд грн більше
ніж за аналогічний період минулого року.
В Державному аграрному реєстрі (ДАР) призупинили приймання заявок на бюджетні дотації для утримання корів.
Згідно зі статистикою, оприлюдненою Державною митною службою України,
зокрема, в березні імпорт легкових авто скоротився на 12,5% порівняно з
березнем минулого року, однак порівняно з лютим поточного року зріс на
13,8% - до $359,6 млн.
Ціни на нафту зросли у четвер, оскільки сумніви щодо нестійкого
двотижневого припинення вогню на Близькому Сході викликали занепокоєння,
що обсяги постачання енергоносіїв через Ормузьку протоку залишаться
обмеженими.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.