Фінансові новини
- |
- 13.04.26
- |
- 02:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Бензин в крупном опте медленно дешевеет
13:09 21.10.2014 |
В крупном опте происходит незначительное снижение стоимости бензинов и ДТ. На рынке не наблюдается признаков дефицита, в то же время сложности с покупкой валюты операторами остаются. Об этом OilNews сообщили в «Консалтинговой группе А-95».
Средние оптовые цены с 13 по 20 октября изменились следующим образом:
А-92 - 19 700 грн/т (-320 грн/т);
А-95 - 19 730 грн/т (- 370 грн/т);
ДТ - 17 940 грн/т (- 150 грн/т).
По словам трейдеров, актуальность проблемы с приобретением валюты сохраняется, банки отказываются продавать валюту по курсу межбанка. Импортеры вынуждены идти на условия банков о выплате дополнительной комиссии, которая составляет от 0,70 до 1,2 грн/$1, а также оформлять валютные кредиты.
«Валюту купить можно, но дорого. Никакого курса по 13 грн/$1 не существует. Подобные заявки банки не рассматривают», - сообщил представитель крупного столичного оператора. В то же время, по сообщениям трейдеров, контролирующие органы начали активный мониторинг ситуации с обеспечением валюты.
«Нам поступили письма сразу от нескольких ведомств, с просьбой/требованием сообщать о фактах отказа банков в продаже валюты по установленному курсу или о предъявлении таких дополнительных условий, как, например, комиссионный сбор», - сообщил OilNews директор компании-импортера белорусских нефтепродуктов. Впрочем, подобные методы, по мнению операторов рынка, не приведут к коренному изменению ситуацию. «Даже если мы пожалуемся на банк, мы не получим доллар по официальному курсу. На сегодня валютный рынок полностью ушел в тень. Если тебе не нравятся условия, у тебя не будет валюты, а значит, не будет ресурса», - пояснил оптовик.
При этом на рынке пока не наблюдается признаков дефицита нефтепродуктов. «Мы завезли новую партию накануне. Ресурс на рынке есть. Вопрос в том, по какому курсу он куплен. Конкуренция перетекла из топливной среды в финансовую», - отметил импортер, продающий бензин и дизель в Коростене.
В бензиновом сегменте рынка предложение несколько расширилось. «Двойка» предлагается «Ромпетролом» в Ильичевске по 19 700 грн/т., «ВОГ» вышел на рынок с А-92 шебелинского производства по цене 18 000 грн/т.
Неделей ранее А-95 предлагался только в портах Николаева и Ильичевска «Ромпетролом» и «Закарпатнефтепродукт-Мукачево». Накануне к этим предложениям добавилось сухопутное - на ст. Батево (Закарпатская область) выставляют венгерский ресурс по 19 600 грн/т.
На рынке не менее 11 предложений по дизтопливам. Белорусский ДТ торгуется «ОлЭнерго» (Коростень, Бровары), ЗНГК и «Петрокарбохем-Мукачево» (оба Коростень) в диапазоне 17 700-18 050 грн/т. Также в Коростене торгуется литовский дизель по 17 800 грн/т. Более дешевый российский ресурс по 17 600 грн/т выставляют «Реал НП» и ЗНГК в Харьковской области. В портах Николаева («Закарпатнефтепродукт-Мукачево») и Одессы («Ромпетрол») румынский дизель торгуется в верхнем ценовом диапазоне 18 000-18 400 грн/т. Мукачевская компания также отгружает греческое ДТ с Ильичевска (18 000 грн/т).
Сложный период на рынке нефтепродуктов активизировал контрабанду. По многочисленным сообщениям операторов рынка крупного опта, в портах Николаева и Южном, а также в Закарпатской области компании с сомнительной репутацией предлагают ресурс значительно дешевле рыночной стоимости. OilNews готовит расширенный материал на эту тему.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Ціни на нафту помірно підвищуються вранці в п'ятницю, в центрі уваги ринку залишається ситуація на Близькому Сході.
Аграрії сплатили понад 557 млн грн за другий рік користування державними
сільськогосподарськими землями в межах проєкту "Земельний банк" у 2026
році, повідомив Фонд державного майна (ФДМ).
У січні - березні 2026 року до загального фонду
місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн, що на 19,5 млрд грн більше
ніж за аналогічний період минулого року.
В Державному аграрному реєстрі (ДАР) призупинили приймання заявок на бюджетні дотації для утримання корів.
Згідно зі статистикою, оприлюдненою Державною митною службою України,
зокрема, в березні імпорт легкових авто скоротився на 12,5% порівняно з
березнем минулого року, однак порівняно з лютим поточного року зріс на
13,8% - до $359,6 млн.
Ціни на нафту зросли у четвер, оскільки сумніви щодо нестійкого
двотижневого припинення вогню на Близькому Сході викликали занепокоєння,
що обсяги постачання енергоносіїв через Ормузьку протоку залишаться
обмеженими.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.