Фінансові новини
- |
- 05.01.26
- |
- 16:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
"Запас падения" цен на бензин составляет 30 копеек
09:03 28.04.2014 |
Среднерыночная цена на топливо на заправках за прошлую неделю снизилась на 10 копеек (А-95) - с 15,67 до 15,58 грн./л, сообщили «Вестям» аналитики ТНЦ «Психея».
Если основным фактором роста топливных расценок несколько месяцев подряд был дорожающий доллар, то на «откат» цены влияют различные факторы. Например, погодные условия. Чем больше солнечных дней, тем медленнее дешевеет бензин.
«Если погода будет способствовать тому, чтобы люди выезжали на природу или вели сельхозработы, то снижение стоимости будет проходить медленнее. Но если погода не будет стимулировать спрос на топливо - быстрее», - отметил в беседе с «Вестями» директор НТЦ «Психея» Сергей Сапегин.
А на стоимость солярки влияют военные действия. Как писали «Вести», дестабилизация или масштабное перемещение военной техники сдерживает темпы снижения цен на дизтопливо.
В целом, по мнению аналитиков НТЦ «Психея», «запас падения» цен на сегодняшний день составляет 30 копеек у бензина марки А-95, 48 копеек - у А-92 и 56 копеек - у дизельного топлива.
По словам экспертов, удешевление топлива на прошлой неделе могло быть и более заметным, но его замедлило увеличение спроса населения, связанное с Поминальной неделей. На АЗС решили подзаработать на выезжающих загород.
«Увеличение спроса из-за Поминальной недели было фактором, сдерживающим снижение цен», - подтвердил нам Сапегин.
Он также отметил, что цены на бензин всегда снижаются медленнее, чем растут. В частности, потому, что при повышении курса доллара продавец заранее закладывает в стоимость топлива риски, связанные с закупкой новой партии по более высокому прайсу.
Также у некоторых трейдеров есть корпоративные долгосрочные контракты на поставку топлива по фиксированной цене. Если рыночная цена бензина растет, юрлиц, с которыми подписаны невыгодные договоры по фиксированной цене, АЗС обеспечивают бензином себе в убыток. Но тут же покрывают его за счет обыкновенных водителей.
«На сегодня у нас есть контракты на поставку топлива по 8,60 и по 9,40 грн/л. Эти потери закладываются в стоимость бензина в рознице в том числе», - признался «Вестям» коммерческий директор столичной сети АЗС «КЛО» Вячеслав Стешенко.
Помимо этого, у компаний еще не распроданы запасы, купленные при высоком курсе валюты.
«У кого их много - цены снижают медленно или вообще оставляют на прежнем уровне, чтобы избежать финансовых потерь», - объясняет Сергей Сапегин. Этим, в том числе, объясняется неравномерное снижение цен даже при откате доллара.
По оценкам аналитиков «Психеи», снижение стоимости топлива и дальше будет неоднородным и медленным. По их прогнозу, средние расценки на бензин А-95 на предстоящей неделе опустятся с 15,58 до 15,47 грн./л, А-92 - с 14,99 до 14,85 грн./л и дизеля - с 14,72 до 14,63 грн./л.
Сами «заправщики» говорят, что работают на грани рентабельности и могут снизить цену только на 4-5 копеек за счет массовых увольнений. «Мы работаем на пределе цен. Можем еще уволить «пистолетчиков». Тогда сотни людей лишаться работы, а цена на бензин упадет на 3-5 копеек за литр», - убеждает Вячеслав Стешенко.
При этом, по мнению директора института энергетических исследований Дмитрия Марунича, экономических предпосылок для снижения цен на топливо нет.
«Антимонопольный комитет озвучил цифры на прошлой неделе (14,95-15,45) - они соответствуют реальному положению дел. Не думаю, что в ближайшее время что-то существенно изменится», - сказал он «Вестям».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


З 1 січня 2026 року для ФОПів та самозайнятих осіб змінюється порядок подання податкового розрахунку.
Василь Малюк повідомив, що йде з посади голови Служби безпеки України. Перед цим він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який подякував йому за роботу і доручив розвивати "асиметричні операції" проти Росії.
Представниця президента України не з'явилась на засідання Колегії суддів
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, де
продовжується розгляд позову народного депутата, лідера партії
"Європейська солідарність" Петра Порошенка
Проєкт угоди про економічне процвітання України має підтримку
європейських партнерів та не суперечить умовам майбутнього членства
України у ЄС.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що законопроєкт
про вибори під час воєнного стану буде підготовлений до кінця лютого.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Міністерство фінансів України з 1 січня 2026 року впровадило новий
формат взаємодії із суб'єктами первинного фінансового моніторингу
(СПФМ), що передбачає повний перехід на онлайн-звітність та перенесення
граничних термінів її подання на два тижні.
У 2025 році через електронну торгову систему OpenMarket, яка діє під керівництвом Міністерства юстиції, проведено понад 5 тис. успішних аукціонів.
Аудиторська компанія PwC змінила підхід до криптовалютного сектору та
вирішила активніше розвивати напрям цифрових активів після того, як
адміністрація президента США Дональда Трампа та законодавці відкрито
підтримали індустрію.
26 цукрових заводів, які входять в асоціацію "Укрцукор", станом на 1
січня 2026 року переробили 10,43 млн тонн цукрових буряків та виробили
1,574 млн тонн цукру
Згідно з аналітикою, кожен восьмий підприємець, що закрився у 2025 році, працював у Києві: 32 469 фопів.
Комунальними підприємствами, приватними та державними компаніями в Україні за 2025 рік введено 762 МВт нової газової генерації.
1 січня 2026 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів №1304,
яка запустила експериментальний проєкт цифровізації взаємодії органів
виконавчої влади з суб'єктами господарювання через
інформаційно-комунікаційну систему "Пульс".
OpenAI розширює роботу над аудіомоделями й формує єдину команду з
інженерів, продуктових менеджерів та дослідників. За даними The
Information, компанія готується до запуску персонального пристрою з
голосовим інтерфейсом.
AnTuTu опублікував щомісячний рейтинг найпродуктивніших
Android-смартфонів. Цього разу в ньому мало змін, але можна виділити два
цікаві факти: геймерський флагман Red Magic 11 Pro+ третій місяць
поспіль залишається найпотужнішим пристроєм
Starlink розпочне реконфігурацію свого супутникового угруповання,
знизивши всі свої супутники, що обертаються на висоті близько 550 км
(342 милі), до 480 км протягом 2026 року
П'ятсот найбагатших людей світу за рік додали до своїх статків рекордні
$2,2 трлн, оскільки стрімке зростання ринків - від акцій і криптовалют
до дорогоцінних металів - підштовхнуло вартість їхніх активів угору.
Компанія Trump Mobile повідомила про чергове перенесення термінів виходу свого першого смартфона T1, передає Fortune.
Volkswagen може відкласти появу дійсно доступної версії електричного
хетчбека ID.Polo, всупереч раніше заявленій стартовій ціні в €25 000. За
даними Handelsblatt, на старті продажів покупцям, ймовірно, запропонують дорожчі модифікації.