Фінансові новини
- |
- 26.06.26
- |
- 15:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Наймаючи на роботу людину, яка розумніша за вас, ви показуєте, що все-таки ви розумніші" Річард Грант |
Дефицита топлива в сентябре не будет, рост цен маловероятен, – эксперты
17:28 12.09.2013 |
Опасения по поводу обеспечения рынка нефтепродуктами в сентябре отсутствуют, так как благодаря оперативной работе трейдеров и диверсификации источников поставок на рынок будет поставлен достаточный объем нефтепродуктов. Об этом OilNews сообщили в «Консалтинговой группе А-95».
«Опасения нехватки топлива были связаны с форс-мажорным сокращением поставок из Беларуси вследствие поломки на Мозырском НПЗ установки каталитического крекинга и последующим запланированным ремонтом предприятия в сентябре-октябре. На сегодня очевидно, что рынок справился с задачей оперативного переключения на альтернативные каналы закупок, и поэтому он должен пройти один из самых емких по потреблению месяцев без особых трудностей», - заявили в «А-95».
По данным консалтинговой компании, ситуация была разрешена за счет увеличения поставок из Литвы и через морскую перевалку в Феодосии. Ожидается, что литовский объем в сентябре возрастет почти вдвое - до 90-95 тыс. т, а поток через Феодосию составит 100-120 тыс. т при средних для терминала в этом году 50-60 тыс. т.
Солидарен в оценке ситуации с экспертами и вице-президент ПАО «Концерн «Галнафтогаз» по коммерческим вопросам Юрий Кучабский.
«Сейчас середина сентября - как раз тот период, в отношении которого были наибольшие опасения. Как видите, дефицита нет, ситуацию удалось вытянуть за счет высокой диверсификации источников поставки нефтепродуктов. Остановку Мозырского НПЗ, в первую очередь, компенсировали поставки из причерноморского региона - Болгарии, Румынии», - сказал. Ю. Кучабский.
Между тем, по мнению специалистов «А-95», поставок нефтепродуктов на рынок в сентябре будет меньше, чем год назад.
«Поставки уже третий месяц не покрывают потребления, накопительный дефицит за летние месяцы составил 210 тыс. бензина, или 18,6% от расчетного потребления. В сентябре мы ожидаем отставания поставок от потребления на уровне 50 тыс. т, или 15% от прогнозного потребления», - полагают эксперты.
По их мнению, отсутствие ощутимой нехватки топлива на рынке связано с активным использованием запасов и ростом объемов фальсификата и так называемых альтернативных топлив.
Что касается цен, то в связи с разрешением вопроса ресурсного наполнения рынка и спада политической напряженности вокруг Сирии эксперты «А-95» не ожидают существенных колебаний.
«В связи с ростом оптовых цен на основные марки нефтепродуктов в течение последнего месяца на 3,5-4,0% маржа розничных операторов сократится, однако останется в рамках допустимых значений, в связи с чем рост цен на АЗС в ближайшее время маловероятен», - считают в «Консалтинговой группе «А-95».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


На Конференції з відновлення України URC2026 у
Гданську підписані €160 угод на суму понад 10 мільярдів та нові
партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.
Міністерство фінансів України і Світовий банк уклали угоду на 3,39
мільярда доларів, повідомляє прем'єр-міністерка Юлія Свириденко 25
червня.
Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на Конференції з питань
відновлення України (URC 2026) в Гданську (Польща) оголосила про новий
пакет підтримки України - понад EUR470 - млн для зміцнення інвестицій
приватного сектору та критичної інфраструктури, включаючи житло та
дороги
Європейська комісія планує зберегти вимоги щодо реформ у наступному періоді фінансування України.
Україна вже отримала перший транш у 3,2 млрд євро
з 90-мільярдної позики від ЄС. А вже найближчими днями ЄС здійснить
перші виплати з пакета допомоги Україні на виробництво безпілотників.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Засідання Ради директорів МВФ, яке має затвердити наступний транш для
України в розмірі 690 млн доларів, очікується вже до середини липня.
До наступного етапу конкурсу щодо концесії першого та контейнерного
терміналів порту Чорноморськ потрапили чотири портових оператори.
Українська TAF Industries та польський оборонний концерн PGZ підписали
меморандум про наміри щодо промислової співпраці у сфері безпілотників і
засобів протидії дронам.
Підприємства будівельної галузі України в першому кварталі поточного
року продемонстрували стрімке зростання податкових показників.
Ціни на нафту активно знижуються вранці в п'ятницю на тлі очікувань щодо
відновлення поставок палива на світовий ринок Ормузькою протокою.
Microsoft нарешті вирішила звернути увагу на одну з найбільш
дратівливих особливостей своєї операційної системи. Компанія випустила
попередню збірку Windows 11 Insider Preview Build 26300.8687 для
експериментального каналу, яка обіцяє покласти край нескінченним циклам
оновлень.
Google офіційно випустила Android 17 для смартфонів та планшетів Pixel після чотирьох бета-версій. Оновлення вже почало поширюватися на сумісні пристрої.
Найбільший український мобільний оператор "Київстар" оголосив про запуск
роботи месенджерів Viber, WhatsApp та застосунку навігації Google Maps
через технологію Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий
зв'язок зі смартфоном) у режимі Light Data, повідомив президент та СЕО
компанії Олександр Комаров
Попри те, що 68% українських IT-компаній залишаються прибутковими,
понад 31% юридичних осіб у сфері інформаційних технологій завершили 2025
рік зі збитками.
Два оновлення для браузера Google Chrome, які вийдуть цього
літа, усунуть обхідні шляхи для запуску старих блокувальників реклами,
на кшталт uBlock Origin
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.