Нефть дорожает в четверг после одобрения парламентом ФРГ программы увеличения объемов Европейского фонда финансовой стабильности (EFSF), сообщает агентство Bloomberg.
Стоимость ноябрьских фьючерсных контрактов на нефть марки WTI на торгах Нью-йоркской товарной биржи (NYMEX) к 18:23 МСК поднялась на $2,21 (2,72%) относительно уровня 28 сентября - до $83,42 за баррель.
Министерство торговли США повысило оценку роста ВВП во втором квартале 2011 года до 1,3% в годовом выражении с 1%, в то время как аналитики ожидали пересмотра оценки роста ВВП до 1,2%.
Повышение индекса PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), который внимательно отслеживает Федеральная резервная система при оценке рисков инфляции, составило в прошедшем квартале 2,3%. Ранее сообщалось об увеличении этого показателя на 2,2%, эксперты же не ожидали пересмотра.
Темпы роста потребительских расходов в прошедшем квартале были пересмотрены до 0,7% с 0,4%, инвестиций компаний в оборудование и программное обеспечение - до 6,2% с 7,9%.
В то же время министерство труда США сообщило о сокращении количества американцев, впервые обратившихся за пособием по безработице, на прошлой неделе на 37 тыс. - до 391 тыс., минимального уровня с апреля 2011 года.
Согласно пересмотренным данным, неделей ранее количество обращений составляло 428 тыс., а не 423 тыс., как сообщалось прежде. Между тем эксперты ожидали снижения числа заявок за неделю, завершившуюся 24 сентября, на 3 тыс. с ранее объявленного уровня предыдущей недели - до 420 тыс.
Число продолжающих получать пособие по безработице американцев за неделю, завершившуюся 17 сентября, сократилось на 20 тыс.- до 3,729 млн человек.
Кроме того, германский Бундестаг в четверг одобрил увеличение EFSF с 440 млрд до 780 млрд евро и расширение полномочий фонда.
"Показатель роста ВВП оказался лучше ожиданий, что стало причиной долгожданного роста фондового рынка, - отметил аналитик Summit Energy Services Мэт Смит. - Количество заявок по безработице вместе с оценкой ВВП и данными о потребительских расходах поддержали рост рынка после хороших новостей из Европы".
Котировка фьючерса на нефть Brent на ноябрь на лондонской бирже ICE Futures к 18:23 МСК поднялась на $1,71 (1,65%) - до $105,52 за баррель.



Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту перейшли до зростання на торгах у вівторок, трейдери
оцінюють наслідки потужної сніжної бурі в США, які виявилися
серйознішими, ніж передбачалося раніше.
В Україні зареєстровано понад 67,6 тис. власників бізнесу з річним
доходом від 10 млн грн. Більше 1 млрд грн заробляють 2% підприємців.
У понеділок ціни на нафту майже не змінилися після зростання на понад 2%
під час попередньої сесії, оскільки побоювання щодо постачання
стримували зростання базових показників.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Представники металургійної галузі, зокрема компаній Interpipe та
"Метінвест", висловили розуміння проблем держкомпанії та заявили про
готовність напрацювати взаємовигідні умови продажу брухту і вагонів, щоб
продавець зміг збільшити реалізацію товару, а покупці - забезпечити
ресурсом металургійну промисловість.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Кабінет міністрів схвалив залучення гранту на бюджетну підтримку від
Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної
асоціації розвитку у сумі 690,79 млн доларів США.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.