Стоимость июльских фьючерсных контрактов на нефть марки WTI на электронных торгах Нью-йоркской товарной биржи (NYMEX) к 13:44 кв выросла на $0,12 (0,12%) относительно уровня 1 июня - до $100,41 за баррель.
Единая европейская валюта дорожает на оптимистичных заявлениях канцлера ФРГ Ангелы Меркель и главы ЕЦБ Жана-Клода Трише, а также на фоне слабой статистики в США. Речь, в частности, идее о данных частной исследовательской организации ADP Employer о менее значительном, чем ожидалось, увеличении числа рабочих мест в США. По данным ADP Employer, количество рабочих мест в экономике страны в мае выросло на 38 тыс. Аналитики в среднем прогнозировали повышение этого показателя на 175 тыс.
Кроме того, индекс производственной активности в США (ISM Manufacturing) в мае снизился до 53,5 пункта по сравнению с 60,4 пункта месяцем ранее, тогда как эксперты ожидали уменьшения индекса до 57,1 пункта.
Падение доллара традиционно повышает привлекательность сырьевых активов в качестве средства хеджирования рисков инфляции.
"Доллар поддерживает нефть в четверг, - отмечает аналитик VTB Capital Андрей Крюченков. - Но опасения относительно темпов роста мировой экономики доминируют на торгах, при этом страхи относительно слабого спроса на энергоносители нивелируют опасения, связанные с потенциальным дефицитом в долгосрочной перспективе".
Данные Американского института нефти (API), опубликованные в среду, показали, что запасы нефти в США выросли на прошлой неделе на 3,5 млн баррелей - до 317,6 млн баррелей.
Официальные данные по запасам будут опубликованы в четверг министерством энергетики США. По оценкам экспертов, они покажут сокращение запасов на 1,6 млн баррелей.
Котировка фьючерса на нефть Brent на июль на лондонской бирже ICE Futures к 13:44 кв выросла на $0,53 (0,46%) - до $115,06 за баррель.


Нефть дорожает в ходе дневных торгов в четверг, отступая от зафиксированного ранее в ходе сессии минимума за неделю, после того, как падение доллара в паре с евро нивелировало опасения, связанные с ростом запасов в США и слабой макроэкономической статистикой, сообщает агентство Bloomberg.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Рада ЄС за письмовою процедурою затвердила продовження режиму
тимчасового захисту для українців в країнах Євросоюзу, із нововведенням,
що новоприбулі військовозобов'язані громадяни України зможуть
претендувати на статус лише за відсутності проблем з
військово-обліковими документами.
Рада ЄС у четвер, 30 липня, схвалила зміни до механізму підтримки
України Ukraine Facility та пов'язаного з ним "Плану України" (Ukraine
Plan), що визначає необхідні для отримання фінансування реформи.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Національний банк України найближчим часом ухвалить та оприлюднить новий значний пакет валютної лібералізації.
Національний банк України (НБУ) повернув прогноз зростання реального
валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2026 році до рівня 1,8%, на якому
він очікував його у січні, після погіршення у квітні до 1,3%.
Ціни на нафту знизилися у п'ятницю, 31 липня, оскільки через ключові
морські вузькі місця надходило більше сировини, попри відсутність
суттєвих проривів у переговорах між США та Іраном.
У четвер, 30 липня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 26 коп. до 81,19 грн/л, на дизельне пальне - на 1
грн до 90,66 грн/л.
Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз інфляції в Україні на
2026 рік з 9,4% у попередньому квітневому прогнозі до 10,0%, а на 2027
рік - з 6,5% до 6,9%.
У червні 2026 року медіанна зарплата фахівців у DefTech загалом
становить 2500 дол. - в середньому на 200 дол. менше, ніж в IT загалом.
Україна отримала черговий транш від
Євросоюзу в розмірі 3,47 мільярда євро. Кошти підуть на оборону та
найважливіші потреби держави.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.
Як повідомляє The Information, китайська держкомпанія з Шанхаю почала
масове виробництво установок DUV-літографії з імерсійним випроміненням.
Ринкова вартість Apple Inc. під час торгів у вівторок вперше перевищила позначку в $5 трлн доларів.