Фінансові новини
- |
- 25.08.26
- |
- 04:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Коли зачинились одні двері, відкриваються інші, але ми цього часто не помічаємо, втупившись у зачинені двері" Гелен Келлер |
Эксперты исключают снижение цен на нефтепродукты после уменьшения акцизов
13:52 08.04.2011 |
Эксперты считают, что временное снижение Верховной Радой акцизов на бензин и дизельное топливо не приведет к снижению розничных цен на топливо.
"Этого фактора (снижения акцизов) будет недостаточно, чтобы предотвратить дальнейшее повышение цен с учетом существующей тенденции роста стоимость нефти на мировых рынках", - сообщил Українським Новинам директор консалтинговой группы "А-95" Сергей Куюн.
При этом он подчеркнул, что уменьшение акцизных ставок позволит снять напряжение на рынке, возникшее из-за отсутствия свободного ценообразования.
По мнению заместителя директора научно-технического центра "Психея" Геннадия Рябцева, решение Рады о снижении акцизов является ошибочным и поспешным.
"Во-первых, оно не позволит снизить цены, во-вторых, оно уменьшит поступления в государственный бюджет, в-третьих, оно лишит возможности автомобилистов с доходами ниже среднего перейти на сжиженный газ", - сказал он на пресс-конференции.
По его прогнозам, в 2011 году пиковые показатели цен на нефть следует ожидать в мае 2011, когда котировки могут достигнуть 125 долларов за баррель в среднем по месяцу.
"Но если учесть только экономические факторы, то, по нашему прогнозу, в конце года произойдет снижение цен на нефть примерно до 75-85 долларов. Наибольшее снижение мы ожидаем в ноябре. Это будет связано как раз с возможностью действительного роста реального сектора экономики стран Европы и уменьшения спекулятивной составляющей в ценах на нефть", - добавил он.
Аналитик консалтинговой компании UPECO Александр Сиренко в свою очередь подчеркнул, что действия правительства по снижению акцизов направлены на удержание роста цен на рынке.
По его словам, речь идет не о сиюминутном снижении цен на розничном рынке, а о их фиксировании на текущем уровне.
Как сообщало агентство, 7 апреля Рада снизила акцизы на бензины моторные на 27,47% с 182 евро до 132 евро за тонну до августа 2011.
Кроме того, Рада на срок до августа уменьшила акцизы на тяжелые дистилляты (дизтопливо) с содержанием серы более 0,2% с 90 евро/тонна до 60 евро/тонна, с содержанием серы 0,035-0,2% - с 69 евро/тонна до 39 евро/тонна.
Также парламент на этот же срок уменьшил акцизы на тяжелые дистилляты с содержанием серы более 0,005%, но не более 0,035% с 62 евро/тонна до 32 евро/тонна, а с содержанием не более 0,005% - с 42 евро/тонна до 22 евро/тонна.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Український розробник безпілотних
систем Airlogix домовився з фінською компанією Innokas про співпрацю у
виробництві дронів. Сторони планують створити у Фінляндії додаткові
виробничі потужності, які працюватимуть за українськими технологіями.
Фінська оборонна компанія Patria підписала меморандум про наміри з
українським виробником безпілотників "Генерал Черешня". Про це повідомила Patria на офіційному сайті.
Дефіцит бюджету Міністерства оборони України наразі становить 27 млрд
доларів. Водночас Україна очікує на 30 млрд євро європейських коштів,
які мають бути спрямовані на оборону.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У понеділок, 24 серпня, середня ціна на бензин
марки А-95 зафіксувалася на рівні 80,05 грн/л, на дизельне пальне - на
рівні 91,9 грн/л.
Ціни на нафту знижуються в понеділок удень, хоча й відступили від внутрішньоденних мінімумів.
Міністерство фінансів спільно з паливним бізнесом опрацьовує варіанти
запровадження страхування автозаправних станцій від воєнних ризиків і
створення відповідного фонду.
Державна податкова служба відзвітувала про результати перевірок
платників податків, діяльність яких була віднесена до категорії
найвищого ризику.
Єврокомісія схвалила нові оборонні закупівлі для України на 6,1 млрд євро в рамках 90-мільярдної позики.
В Україні у січні - липні 2026 року обсяг
виробництва сільськогосподарської продукції зріс на 17,2% порівняно з
аналогічним періодом торік.
За тиждень з 17 по 21 серпня Національний банк України продав на міжбанку 1,19 млрд дол, при цьому не купвав валюту.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вважає, що тривалість
традиційної чотирирічної університетської освіти варто переглянути: він
сам провів у Стенфорді лише два роки, а нині молодь (завдяки, звісно ж,
ШІ) має можливість створити власний бізнес самостійно без тривалого
навчання.
Anthropic розповіла, як працюватимуть водяні знаки у текстах,
створених чат-ботом Claude. Компанія пояснила принцип маркування,
можливість його видалення під час редагування та особливості
застосування технології до програмного коду.
Google запускає нову функцію Sheets Canvas на основі Gemini, яка
зможе перетворювати таблиці на кастомні й інтерактивні міні-програми.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.