Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 03:28
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Таможня вновь оформила несколько партий нефтепродуктов без уплаты акциза и НДС
17:40 27.08.2010 |
Государственная таможенная служба Украины вновь оформила несколько партий светлых нефтепродуктов без взимания акцизного сбора и НДС, сообщили агентству "Интерфакс-Украина" в Новоград-Волынском отделении Энергетической региональной таможни.
При этом в отделении таможни не смогли уточнить, о каком объеме нефтепродуктов идет речь, однако подтвердили: оформление проводилось для компании "Ливела", которая еще в начале августа ввезла ряд партий нефтепродуктов без акциза и НДС.
В то же время источник агентства в таможне сказал, что "Ливела" постепенно наращивает объем ввоза нефтепродуктов в страну по льготным схемам. По его данным, в первой декаде августа компания ввезла 5,3 тыс. тонн топлива, во второй - 13 тыс. тонн.
Согласно оценкам директора консалтинговой группы "А-95" Сергея Куюна, объем неуплаченных при растаможивании средств составил около 30 млн грн.
"Учитывая динамику резкого увеличения объемов импортных нефтепродуктов, оформляемых без налогов, можно прогнозировать рост бюджетных потерь в ближайшее время в геометрической прогрессии", - добавил эксперт.
Как сообщалось, в начале августа таможенники не взимали акцизный сбор и НДС с нескольких партий импортируемых нефтепродуктов, ввезенных "Ливела".
Согласно таможенной декларации по партии на 55 тонн нефтепродуктов, сумма начисленного НДС должна была составить 59,499 тыс. грн, акцизного сбора - 28,373 тыс. грн. Приведенная в таможенных документах цена дизтоплива составляет $600-713 за тонну для разных партий, или 4,735-5,625 тыс. грн за тонну в пересчете на гривню по текущему курсу НБУ. В то же время средняя цена дизтоплива в крупном опте на сегодня составляет 7,210 тыс. грн за тонну.
По словам С.Куюна, схему оформления нефтепродуктов без уплаты акциза и НДС, которая применялась в разные периоды независимости Украины, сделал возможной ряд положений закона "Об иностранном инвестировании".
В целом эксперт негативно оценивает подобные льготы.
В настоящее время Меморандум между Украиной и МВФ от 16 июля 2010 года содержит норму о достижениях страны по пресечению сомнительных схем.
"Мы нарастили наши усилия по улучшению администрирования налогов с целью усиления дисциплины и борьбы с мошенническими схемами и ликвидации "налоговых ям", расширив полномочия налоговой инспекции и улучшив контроль за налоговыми декларациями на основе подачи расширенной документации", - говорится в меморандуме.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.