Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 13:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ВР має намір визначити Держспецзв'язку органом, що реалізує політику щодо забезпечення безпілотними системами та засобами РЕБ
23:10 23.04.2024 |

Верховна Рада має намір зробити Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) органом, який формує і реалізує державну політику щодо забезпечення безпілотними системами й засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Відповідний законопроєкт №11144 про внесення змін до деяких законів щодо виконання Держспецзв'язку завдань, пов'язаних із забезпеченням безпілотними системами, засобами радіоелектронної боротьби та пасивної протидії технічним розвідкам у першому читанні підтримали 242 народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради у вівторок, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, він пропонує встановити для Держспецзв'язку "завдання щодо формування політики у сфері оборони, пов'язані із забезпеченням безпілотними системами, засобами РЕБ, іншої військової та спеціальної техніки, зокрема організацію навчання операторів безпілотних систем".
Законопроєкт також передбачає надання повноважень підрозділам Держспецзв'язку щодо здійснення випробувань бойових можливостей безпілотних систем.
Згідно із законопроєктом для реалізації цих завдань Держспецзв'язку надається право виступати державним замовником на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців Держспецзв'язку, зокрема навчання операторів безпілотних систем із числа військовослужбовців Держспецзв'язку, Збройних сил України, інших складових сил безпеки та сил оборони.
Крім цього, законопроєкт пропонує надати Держспецзв'язку право здійснювати закупівлю безпілотних систем, засобів РЕБ, боєприпасів і їхніх складових частин, іншої військової та спеціальної техніки, зокрема для її розроблення, виробництва, експлуатації, застосування, модернізації, ремонту, озброєння.
Держспецзв'язку також пропонується надати право здійснювати заходи з організації та забезпечення безпілотними системами, засобами РЕБ, іншою військовою та спеціальною технікою для потреб Генерального штабу Збройних сил, командувань Сухопутних військ, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Військово-Морських Сил, Об'єднаних сил, Сил спеціальних операцій, Сил територіальної оборони, Антитерористичного центру при СБУ, інших державних замовників у сфері оборони.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Кабінет Міністрів спростив процедуру підтвердження ступеня
локалізації вітчизняної техніки для участі в публічних закупівлях,
скасувавши частину запроваджених два місяці тому вимог.
З початку року податковий борг перед державним бюджетом збільшився в
півтора раза - до 201 мільярда гривень, що негативно вплинуло на
виконання держбюджету.
Касові видатки загального фонду державного бюджету України за листопад
цього року склали 374,1 млрд грн, що на 33,2 млрд грн, або 9,7% більше
порівняно із листопадом минулого року, повідомило Міністерство фінансів
на сайті.
Перелік української агротехніки з компенсацією 25% зріс на 216 нових позицій до 14,4 тисячі найменувань.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.