Фінансові новини
- |
- 26.12.25
- |
- 15:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Профильный комитет Рады рекомендует принять за основу законопроект о Бюро экономической безопасности
21:05 01.07.2020 |

Комитет по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики рекомендует Верховной Раде принять за основу подготовленный членами комитета законопроект о Бюро экономической безопасности (БЭБ) №3087-д.
"Орган, призванный заменить собой всю палитру правоохранительных органов, преследующих бизнес. На шаг мы стали ближе к выполнению еще одного предвыборного обещания!", – прокомментировал это решение в Facebook глава комитета Даниил Гетманцев (фракция "Слуга народа").
Народный депутат Ольга Василевская-Смаглюк (фракция "Слуга народа"), как указано в сообщении на сайте Рады, навала главным отличием поддержаного комитетом законопроекта от альтернативных №№3087 и 3087-1 то, что он предлагает сделать БЭБ правоохранительным органом.
"Согласно проекту, директор Бюро экономической безопасности назначается президентом Украины по представлению конкурсной комиссии, которая представляет на рассмотрение главе государства три лучших кандидатуры. Директор Бюро экономической безопасности подотчетен Верховной Раде и президенту Украины", – отмечено в сообщении.
Согласно ему, президент Украины должен проводить независимый аудит эффективности деятельности Бюро.
Проект предполагает общую численность сотрудников БЭБ до 4 тыс. человек с созданием в его составе подразделений детективов-аналитиков и внешнего контроля. Работниками Бюро будут государственные служащие, имеющие специальные звания, а также воинские, а также сотрудники, которые будут работать по трудовому договору.
Должностной оклад работников Бюро предлагается установить не менее 20 прожиточных минимумов.
Согласно документу, законопроект предусматривает переходный период во избежание коллапса в системе: уголовные производства будут переданы Генеральной прокуратуре, а затем в новый орган, который начнет свою деятельность, когда в его штате будет 30% работников.
Проект также предполагает дополнение Уголовного кодекса ст.222 "Мошенничество с налогом на добавленную стоимость".
В сообщении со ссылкой на Василевскую-Смаглюк отмечено, что проектом предлагается забрать у СБУ полномочия по расследованию экономической преступности и соответствующие нормы об исключении "экономического" направления из задач СБУ есть в обнародованном Гетманцевом тексте законопроекта. В то же время соавтор альтернативного законопроекта №3087 и первый замглавы комитета Ярослав Железняк (фракция "Голос") утверждает на своей странице в Facebook, что законопроект сохраняет экономическое подразделение и подразделение "К" СБУ.
Железняк также заявил, что фракция "Голос" выступает против прямого влияния президента на назначение и увольнение директора БЭБ, возможность перевода работников в новый орган без конкурса.
Как сообщалось, накануне глава исполкома Нацсовета реформ Михэил Саакашвили по итогам первого заседания Нацсовета сообщил о решении президента Украины Владимира Зеленского заменить все правоохранительные подразделения, занимающиеся экономическими преступлениями, единым органом финансовых расследований.
"Главным врагом экономического прогресса Украины является правоохранительная система – СБУ, налоговая милиция, те подразделения, которые раньше работали в Генеральной прокуратуре. Четкое твердое решение президента привести (их в) один орган – это должен быть один маленький орган финансовых расследований", – сказал Саакашвили.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У Кабміні переконані, що змішана модель фінансування купівлі
інноваційних ліків дозволить отримувати кращі цінові пропозиції та
збільшувати обсяги закупівель
Ціни на нафту помірно підвищуються в п'ятницю, трейдери оцінюють ризики
для поставок на тлі новин про удари США по Нігерії та посилення
Вашингтоном тиску на Венесуелу.
У міністерстві додали, що після завершення збирання кукурудзи
загальний обсяг виробництва зернових очікується на рівні близько 60 млн
тонн.
Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка запроваджує державну фінансову
підтримку підприємств оборонно-промислового комплексу через механізм
пільгового фінансового лізингу.
Підтримку ринку дорогоцінних металів надають очікування подальшого
пом'якшення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою
наступного року, а також посилення геополітичної напруженості.
Щодо можливості підвищення загального податкового навантаження на
гральний бізнес, то, за словами керівника PlayCity, на даний час немає
остаточно сформованої позиції.
Ціни на нафту незначно підвищуються в п'ятницю на тлі слабкої активності
торгів і завершують тиждень максимальним зростанням з кінця жовтня.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.