Фінансові новини
- |
- 18.01.26
- |
- 11:39
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Рада намерена определить в Уголовном кодексе понятия «вор в законе» и «преступное сообщество»
15:00 19.12.2019 |

Верховная Рада намерена определить в Уголовном кодексе понятия "вор в законе" и "преступное сообщество".
За принятие законопроекта №2513 за основу проголосовали 264 депутата при минимально необходимых 226, передают Українськi Новини.
Согласно документу, "вором в законе" определено лицо, которое придерживается присущих преступной среде традиций и правил поведения, пользуется авторитетом среди совершивших уголовные преступления, руководит, координирует и/или организует деятельность преступного сообщества или является его участником.
А "преступное сообщество" - это устойчивое иерархическое объединение пяти и более лиц, участником, организатором, руководителем и/или координатором которого является "вор в законе".
Организатор преступного сообщества в соответствии с законопроектом подлежит уголовной ответственности за все совершенные сообществом преступления, а другие участники - за те, в подготовке или совершении которых они принимали участие.
Пребывание в статусе "вор в законе" будет наказываться лишением свободы на срок 7-10 лет с конфискаций имущества, а создание преступного сообщества, руководство или участие в нем и его преступлениях - на 7-12 лет.
При этом в случае добровольного участия в преступном сообществе и активного содействия его раскрытию от уголовной ответственности предлагается освобождать.
Также наказываться заключением в тюрьму на 3-5 лет с возможной конфискацией имущества, а в случае тяжелых последствий - на 5-10 лет, обращение к "вору в законе" или преступному сообществу с просьбой совершить преступление или повлиять в любой форме на третьих лиц.
3-6 лет тюремного заключения грозит, согласно документу, за организацию проведения сходки преступных сообществ для материального обеспечения преступной деятельности, координации действий, совместного совершения преступлений, а также за руководство такой встречей или содействие в ее проведении.
В то же время, если лицо до проведения сходки добровольно заявит о ее участниках, точном месте и времени проведения, то его предлагается освободить от ответственности.
Кроме того, предлагается установить уголовную ответственность за содействие (заранее не обещанное) участникам преступного сообщества или сокрытие их преступной деятельности (путем предоставления помещений, транспорта, информации, техники, денег) в виде лишения свободы на 3-5 лет.
Совершение такого деяния служебным лицом будет наказываться тюремным заключением на 5-7 лет с лишением права занимать определенные должности до 3 лет.
Кроме этого, предлагается оговорить в законе, что вынужденное причинение вреда правоохранительным интересам при исполнении специальной задачи в преступном сообществе для предупреждения или раскрытия ее деятельности не является преступлением, а при совершении преступления, - это смягчающие обстоятельства.
Как сообщали Українськi Новини, 3 декабря Президент Владимир Зеленский предложил Раде определить в Уголовном кодексе понятия "вор в законе" и "преступное сообщество".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Доходи Росії від нафтогазової галузі, яка має ключове значення для
фінансування війни проти України, у 2025 році впали до найнижчого рівня
за п'ять років через здешевлення сирої нафти та скорочення поставок
газу.
Металургійні підприємства України в 2025 році наростили надходження від
експорту чорних металів на 7,85% порівняно з попереднім роком - до $3
млрд 339,487 млн.
Після
зустрічей з президентом Володимиром Зеленським та іншими
високопосадовцями Георгієва зазначила, що з листопада, коли було
досягнуто попередньої домовленості щодо програми, ситуація в Україні
змінилася, але суть вимог програми залишиться незмінною
Перший віцепрем'єр-міністр, міністр енергетики Денис Шмигаль закликав бізнес вимкнути все зовнішнє освітлення.
Після
останнього масованого обстрілу Києва більшість жителів української
столиці залишилися не лише без світла, але й без тепла, а також із
перебоями з водою та зв'язком.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.