Фінансові новини
- |
- 30.06.26
- |
- 09:09
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рада намерена разрешить строительство санаториев в зоне усиленного радиоэкологического контроля по согласованию с МинЧС
Верховная Рада намерена разрешить строительство в зоне усиленного радиоэкологического контроля санаториев и баз отдыха по согласованию с Министерством чрезвычайных ситуаций наличия условий проживания и труда населения без ограничений по радиационному фактору.
За соответствующий законопроект №8433 в первом чтении проголосовали 342 депутата при минимально необходимых 226.
В соответствии с действующим законодательством, зона усиленного радиоэкологического контроля - это территория с плотностью загрязнения почвы сверх уровня до аварии на Чернобыльской атомной электростанции изотопами цезия от 1 до 5 Ки/км2 или стронция от 0,02 до 0,15 Ки/км2, или плутония от 0,005 до 0,01 Ки/км2 при условии, что расчетная эффективная эквивалентная доза облучения человека с учетом коэффициентов миграции радионуклидов у растений и других факторов превышает 0,5 мЗв за год сверх дозы, которую он получал в доаварийный период.
Рада намерена отменить запрет на строительство в зоне гарантированного добровольного отселения новых и расширение действующих предприятий при условии согласования с МинЧС наличия условий проживания и трудовой деятельности населения без ограничений по радиационному фактору.
Согласно действующему законодательству, зона гарантированного добровольного отселения - это территория, которая поддалась интенсивному загрязнению долгоживущими радионуклидами с плотностью загрязнения почвы сверх доаварийного уровня изотопами цезия от 5 до 15 Ки/км2 или стронция от 0,15 до 3 Ки/км2, или плутония от 0,01 до 0,1 Ки/км2, где расчетная эффективная эквивалентная доза облучения человека с учетом коэффициентов миграции радионуклидов у растений и других факторов может превысить 1 мЗв (0,1 бэр) за год сверх дозы, которую он получал в доаварийный период.
Как сообщало агентство, 10 января Рада приняла в первом чтении законопроект, которым предлагается ввести сбор на социально-экономическую компенсацию риска населению, которое проживает на территории зоны наблюдения.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Семеро з 11 членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного
банку України вважають, що за умови збереження контрольованих
інфляційних очікувань, жвавого попиту на гривневі активи та стійкої
ситуації на валютному ринку достатньо буде надалі утримувати облікову
ставку на незмінному рівні 15% річних, йдеться в опублікованих у
понеділок підсумках дискусії КМП щодо рівня облікової ставки 17 червня.
Індекс фінансового стресу, - індикатор, що відображає рівень
напруженості у фінансовому секторі, - сягнув довоєнного рівня,
повідомила на брифінгу в понеділок директорка Департаменту фінансової стабільності Національного банку України Первін Дадашова.
Єврокомісія, Міноборони України та уряди
Франції і Фінляндії уклали угоди, спрямовані на розширення промислових
спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та оборонної
промисловості.
З ініціативи МЗС уряд розширив можливості для набуття українського
громадянства у спрощеному порядку та додав до переліку держав Республіку
Молдова.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Україні слід якнайшвидше розвивати інфраструктуру європейської колії,
яка забезпечить фізичне з'єднання української залізничної мережі з
Європейським Союзом.
У понеділок, 29 червня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 4 коп. до 74,63 грн/л, на дизельне пальне -
знизилася на 48 коп. до 76,41 грн/л.
Нафта тримається в плюсі в понеділок, після чергової ескалації напруженості на Близькому Сході минулими вихідними.
Кабінет міністрів ухвалив рішення про збільшення на 799,2 млн грн фінансування програми «Національний кешбек» у 2026 році.
Фізичні особи-підприємці можуть скористатися податковою знижкою,
однак виключно як звичайні громадяни, а не в рамках підприємницької
діяльності.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.
Sandisk презентувала нову лінійку SSD для PS5 за шаленими цінами.
Фахівці компанії Zimperium повідомили про виявлення небезпечного
Android‑трояна під назвою Rokarolla, який здатний викрадати облікові
дані та іншу конфіденційну інформацію з понад 200 додатків для
банківських операцій та криптовалют
На Unreal Fest NVIDIA оголосила
про випуск бета-версії ACE Game Agent SDK. Цей фреймворк призначений
для створення локальних ігрових персонажів зі штучним інтелектом. SDK
постачається разом із набором плагінів NVIDIA ACE для Unreal Engine 5.
Microsoft нарешті вирішила звернути увагу на одну з найбільш
дратівливих особливостей своєї операційної системи. Компанія випустила
попередню збірку Windows 11 Insider Preview Build 26300.8687 для
експериментального каналу, яка обіцяє покласти край нескінченним циклам
оновлень.
Google офіційно випустила Android 17 для смартфонів та планшетів Pixel після чотирьох бета-версій. Оновлення вже почало поширюватися на сумісні пристрої.