Фінансові новини
- |
- 29.01.26
- |
- 12:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Мартынюк сомневается в принятии проекта изменений Бюджетного кодекса в случае лишения им Рады контроля над "распилом" бюджета
Первый заместитель председателя Верховной Рады Адам Мартынюк сомневается в принятии парламентом во втором чтении законопроекта о внесении изменений в Бюджетный кодекс, предложенный Кабинетом Министров, в случае если он будет лишать Раду контроля над бюджетным процессом.
Об этом он сказал на заседании Рады.
"Я хотел бы, чтобы мы все с вами - и Кабинет Министров, и Верховная Рада - осознали, что без возвращения прав и возможностей конституционных Верховной Раде касательно бюджетных процессов во втором чтении кодекс поддержан не будет", - сказал Мартынюк.
Также, первый вице-спикер, подытоживая ход обсуждения в парламенте соответствующего проекта, отметил, что бюджетному комитету Рады совместно с правительством необходимо решить еще одну проблему, которая содержится в проекте.
Мартынюк подчеркнул, что проектом предлагается внести изменения в ряд законов и других кодексов, что, по его словам, невозможно, учитывая название проекта.
В связи с этим вице-спикер отметил, что может быть 2 возможных выхода из сложившейся ситуации.
Первым вариантом может быть изменение названия документа, вторым и более подходящим, по его словам, - разделение кодекса на 2 части, первая из которых будет вносить изменения в Бюджетный кодекс, а вторая - в другие законодательные акты.
Как сообщало агентство, в четверг парламент принял в первом чтении законопроект №6495 "О внесении изменений в Бюджетный кодекс".
За него проголосовало 252 депутата.
Фракция Блока Юлии Тимошенко в Раде считает, что законопроект о внесении изменений в Бюджетный кодекс, предложенный Кабинетом Министров, в случае его принятия приведет к потере парламентом функций контроля над бюджетным процессом.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
Більшість
непопулярних податкових вимог міжнародних партнерів вирішили об'єднати в
одному законопроєкті. Однак для його ухвалення уряду доведеться йти на
компроміс з народними депутатами.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що двосторонній документ про гарантії безпеки від США готовий на 100 відсотків. Про це він повідомив у неділю, 25 січня, під час у Вільнюсі з президентами Литви та Польщі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Рынок труда в небольшом городе менее динамичный, чем в крупных центрах,
зато здесь проще понять реальные потребности работодателей.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту продовжують зростати вранці в четвер і перебувають поблизу максимумів з вересня на побоюваннях удару США по Ірану.
Товарообіг торговельної мережі "АТБ" (ТОВ "АТБ-Маркет") за підсумками
2025 року виріс на 18% порівняно з попереднім роком і становив 294,2
млрд грн (з ПДВ і акцизним податком), повідомила пресслужба компанії.
В Україні у 2025 році середній розмір заробітної плати, з якої сплачені
страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, становив 20
653 грн.
Ціни на нафту продовжують зростати вранці в середу з огляду на низку чинників.
Ціни на нафту перейшли до зростання на торгах у вівторок, трейдери
оцінюють наслідки потужної сніжної бурі в США, які виявилися
серйознішими, ніж передбачалося раніше.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.