Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Баланс змінюється: експорт електроенергії зріс у 2,5 раза за тиждень

У період 15-21 червня імпорт електроенергії в Україну зменшився на 23% порівняно з попереднім тижнем і становив 77,4 тис. МВт*год, водночас експорт зріс у 2,5 раза - до 43,9 тис. МВт*год, що є максимальним тижневим показником з жовтня 2025 року.

"Сонячна погода та комфортні температури підвищили виробіток побутових СЕС і знизили навантаження на мережу. Додатково після виходу з ремонту одного з атомних енергоблоків покращився баланс в енергосистемі", - зазначили в аналітичному центрі DIXI Group з посиланням на дані Energy Map у вівторок.

За даними Energy Map, найбільшу частку у структурі імпорту на минулому тижні забезпечила Угорщина - 33,4 тис. МВт*год, або 43%.

На Словаччину припадало 18,6 тис. МВт*год (24%), Румунію - 16,8 тис. МВт*год (22%), Польщу - 8 тис. МВт*год (10%) і Молдову - 0,6 тис. МВт*год (1%).

Порівняно з попереднім тижнем закупівлі електроенергії скоротилися за більшістю напрямків на 13-33%. Винятком стала Молдова, звідки імпорт зріс.

Своєю чергою у структурі експорту доля Угорщини становила 26 тис. МВт*год (59%), Молдови - 12 тис. МВт*год (27%), Румунії - 5,7 тис. МВт*год (13%), і Словаччини - 0,2 тис. МВт*год (1%).

Найбільше зростання зафіксовано за напрямками до Словаччини, Молдови й Угорщини. Водночас постачання до Румунії скоротилися на 12%. Експорт до Польщі залишався відсутнім.

"Попри зростання експорту, Україна зберігає статус нетто-імпортера - імпорт перевищив експорт у 1,8 раза за підсумками тижня", - підсумували в DIXI Group.

Як повідомлялося, Україна у травні 2026 року скоротила імпорт електроенергії на 29% порівняно з квітнем - до 398 тис. МВт*год, знизивши обсяги імпорту третій місяць поспіль. Водночас експорт зріс у 2,8 раза - до 94,1 тис. МВт*год.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
44,8819
 0,0274
0,06
EUR
1
51,1048
 0,3096
0,60

Курс обміну валют на сьогодні, 10:11
  куп. uah % прод. uah %
USD 44,5843  0,07 0,16 45,0819  0,05 0,12
EUR 50,8762  0,34 0,66 51,5857  0,22 0,43

Міжбанківський ринок на вчора, 17:01
  куп. uah % прод. uah %
USD 44,8000  0,10 0,22 44,8400  0,09 0,20
EUR 51,0316  0,30 0,59 51,0593  0,30 0,58

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес