Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 15:48
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Імпорт газу в Україну за рік зріс у 16 разів
23:57 01.08.2025 |
Імпорт природного газу в Україну за липень 2025 року зріс до найвищого за майже два роки рівня, з вересня 2023 року, досягнувши 833 млн кубометрів. Порівняно з червнем (539 млн кубометрів) обсяги імпорту зросли в 1,5 раза, а в порівнянні з липнем 2024 року (52 млн кубометрів) - у 16 разів.
Про це свідчать дані ExPro.
Зростання обсягів імпорту природного газу в липні пов'язано з продовженням підготовки до наступного опалювального сезону, зокрема, із закачуванням газу до підземних сховищ.
У липні структура імпорту змінилася, майже весь газ надходив до "митного складу" українських підземних газосховищ - 774 млн кубометрів, або 93% усього імпорту, з яких 3,4 млн кубометрів із використанням послуги short-haul. Крім того, близько 59 млн кубометрів (7%) імпортовано напряму до української ГТС.
"Нафтогаз України" в липні імпортував уесь природний газ до "митного складу" українських підземних сховищ. За оцінками ExPro, компанія протягом місяця імпортувала понад 90% усього імпорту. Решту газу імпортували приватні компанії.
Найбільше газу було імпортовано з Угорщини - 300 млн кубометрів, або 36% усього імпорту. Також поставки відбувалися зі Словаччини - 268 млн кубометрів (32,2%), Польщі - 260 млн кубометрів (31,2%) та Трансбалканського напрямку - 5,1 млн кубометрів (0,6%).
Крім того, Трансбалканським маршрутом (з Болгарії через Румунію до України) наприкінці липня імпортовано незначний обсяг азербайджанського природного газу в рамках тестової угоди між "Нафтогазом" та SOCAR Energy Ukraine.
Загалом, Україна за сім місяців 2025 року збільшила обсяги імпорту природного газу в 13 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 2,93 млрд кубометрів.
Більшу частину природного газу імпортував "Нафтогаз" - майже 90%, приватні компанії - понад 10%. Найбільше газу цього року імпортовано з Угорщини - 1,47 млрд ккубометрів (50%), з Польщі - 760 млн кубометрів (25,95%), зі Словаччини - 698 млн кубометрів (23,85%) та з Трансбалканського напрямку - 5 млн кубометрів (0,2%).
Як повідомлялося, наприкінці липня група "Нафтогаз" уклала першу угоду про закупівлю азербайджанського газу з компанією групи SOCAR - SOCAR Energy Ukraine.
Раніше член правління і комерційний директор групи "Нафтогаз" Дмитро Абрамович розповідав, що через виснаження запасів газу у сховищах і падіння власного видобутку внаслідок російських обстрілів, до початку наступного опалювального сезону Україні потрібно імпортувати 4,5-4,6 млрд кубометрів газу.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
За оцінкою МВФ, Україна відчуватиме загальний
дефіцит фінансування до $136,5 млрд впродовж 2026-2029 років, коли має
діяти нова програма EFF.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
ержавна податкова служба цьогоріч надіслала більше 6 тисяч запитів
платникам податків для з'ясування походження коштів, отриманих ними
через онлайн-платформи.
4 грудня, набрав чинності закон №4630-IX, який дозволяє підприємствам
оборонно-промислового комплексу та критичної інфраструктури тимчасово
бронювати від мобілізації співробітників, що мають порушення військового
обліку.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.
ове дослідження принесло обнадійливі новини для всіх, хто
коли-небудь замислювався про можливу шкоду для здоров'я від тривалого перебування прямо над величезною батареєю.
Платформа AnTuTu опублікувала листопадовий топ найпродуктивніших
флагманських смартфонів, з яких можна дізнатися не тільки про лідерів,
але й про те, що чипи MediaTek посунули гаджети на Snapdragon.