Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Україна у 2025р. може імпортувати 4 млрд куб. м газу - глава ОГТСУ в інтерв'ю Reuters

 

Україна може імпортувати, щонайменше, 4 млрд куб. м газу з квітня по жовтень 2025 року, заявив глава ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Дмитро Липпа в інтерв'ю Reuters.

Зазначається, що із загального обсягу імпорту через Європу скраплений природний газ (СПГ) складатиме до половини, і якомога більша частина цього газу може надходити зі Сполучених Штатів Америки.

"Якщо ми беремо політичний аспект, то для нас краще доставити якомога більше (американського СПГ) до Польщі і поступово доставляти його до нас", - наводить Reuters його слова у публікації у середу, додавши, що поставки можуть здійснюватися через термінали в Німеччині, Греції, Литві та Польщі.

За словами Липпи, враховуючи геополітичну ситуацію, американському СПГ можна було б віддати перевагу порівняно з конкурентним катарським СПГ, за умови, що різниця в ціні не була значною.

Розрахунки Reuters, засновані на середніх цінах на газ, показують, що загальна вартість імпорту становитиме щонайменше $1 млрд.

Як повідомлялося, за розрахунками Центру досліджень енергетики, озвученими 11 березня його директором Олександром Харченком, Україні потрібно щонайменше 4,5 млрд куб. м імпорту, "щоб зима проходила спокійно в частині газу", і на це треба $1,8-2 млрд. При цьому він сказав, що є різні оцінки потреб України в імпорті, зокрема, 2,7 млрд куб. м та 7 млрд куб. м.

Він також зазначив, що масованими ударами РФ позбавила Україну 40% видобутку. Потужності, що забезпечують 25% видобутку, який був на кінець 2024 року, до активізації ударів, можуть бути відновлені, щонайменше, в вересні-листопаді за умови повної відсутності нових руйнувань.

7 березня РФ здійснила вже 17-ту комбіновану атаку на об'єкти газової інфраструктури групи "Нафтогаз". Пошкоджено виробничі потужності, що забезпечують видобуток газу. У той же день ДТЕК вчергове повідомив про зупинку об'єкта газовидобутку на Полтавщині через руйнування.

7 березня Група "Нафтогаз" та польський нафтовий концерн ORLEN підписали меморандум про довгострокову співпрацю у сфері СПГ, в рамках якого уклали контракт на постачання 100 млн куб. м цього палива.

Наприкінці грудня 2024 року ДТЕК прийняв першу партію LNG в 100 млн куб. м із США після того, як судно з ним пришвартувалося в Греції. Гендиректор Максим Тімченко в лютому 2025 року заявляв, що енергохолдинг розраховує протягом наступних двох місяців оголосити про чергову угоду з імпорту СПГ в Україну, більшість потенційних партнерів перебувають в США.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5098
 0,0172
0,04
EUR
1
45,2291
 0,2284
0,51

Курс обміну валют на 14.03.25, 10:28
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1492  0,04 0,10 41,7635  0,04 0,10
EUR 44,6538  0,14 0,30 45,4181  0,17 0,38

Міжбанківський ринок на 14.03.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5350  0,02 0,06 41,5500  0,02 0,06
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес