Фінансові новини
- |
- 11.03.26
- |
- 23:33
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЄС планує збільшити потужність експорту електрики в Україну та постачатиме обладнання – посол
12:33 19.09.2024 |

Для підтримки побитої обстрілами української енергосистеми у холодну пору року ЄС планує збільшити експорт електроенергії в Україну, а також готує постачання енергообладнання.
Про це в інтерв'ю "ЄвроПравді" розповіла посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
Вона зазначила, що у ЄС вже кілька місяців тому почали готувати заходи, які допоможуть полегшити ситуацію для української енергосистеми взимку.
"Перш за все, ведуться активні переговори з ENSO-E, тобто з оператором Європейської континентальної електромережі, до якої підключені Україна і Молдова, про збільшення потужності з'єднання з вами", - деталізувала посол.
Вона пояснила, що йдеться не про розширення ліній для експорту, а збільшення регуляторного ліміту для них, який зараз встановлений на рівні 1,7 гігавата, хоча технічно можливо отримувати більше двох гігават.
"Інша річ, яку ми зробили, - виділили Україні 200 мільйонів євро як гранти. Половина цих коштів піде через секретаріат енергетичного співтовариства у Відні, інша половина - через німецьку установу KFW. Один піде на підтримку "Укренерго", оператора енергосистеми. Інший - на ремонт українських ТЕС. Адже саме там можна отримати найбільшу кількість гігават генерації якнайшвидше. І на додаток, трохи коштів піде на ремонт відновлюваних джерел енергії", - розповіла Матернова.
Вона нагадала і про постачання великого енергообладнання, що надходить Україні через Механізм цивільного захисту ЄС не тільки від країн-членів, а й інших партнерів. ЄС організовує логістику та оплачує її. Україна через цей механізм вже отримала більше тисячі великих промислових генераторів.
"Просто зараз ми допомагаємо доправити до України великі турбіни, які також допоможуть вам бути готовими до зими", - розповіла посол.
Катаріна Матернова додала, що теперішні приготування до зими доводять, наскільки Україні важливо інвестувати в розподілені, децентралізовані джерела енергії по всій країні, і що мала генерація має бути пріоритетом.
"Треба зацікавити у цьому місцеві громади, місцевий бізнес. Це те, що можуть робити не тільки великі енергетичні компанії та держава. Це може робити бізнес з інших секторів, інвестуючи у місцеве виробництво електроенергії, правда ж?
Біомаса, геотермальна енергія, акумулятори, відновлювані джерела енергії - я маю на увазі сонячні електростанції та вітряки. У все це треба інвестувати. Тоді ви отримаєте суміш різних джерел електроенергії. Це робить систему найбільш стійкою", - сказала вона.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У січні-лютому в Україні скоротилося виробництво сталі, чавуну та металопрокату.
Ціни на нафту помірно знижуються вранці в середу після найрізкішого з березня 2022 року падіння за підсумками попередньої сесії.
Споживчі ціни в Україні у лютому 2026 року порівняно з січнем зросли
на 1,0%, а у річному вираженні - порівняно з лютим 2025 року - на 7,6%, повідомила в вівторок Державна служба статистики.
Міністерство фінансів України 10 березня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 4,2 млрд гривень.
Швеція збільшила внесок до Фонду підтримки енергетики України,
спрямувавши додатково 600 млн шведських крон (приблизно 56,38 млн євро),
що дозволяє зміцнити фінансування нагальних потреб української
енергетики.
Міністерство розвитку громад та територій
розробило законопроєкт та концепцію змін щодо реформи таксі, мета якого
вивести ринок перевезень з тіні.
Найбільше імпортували товарів до України з Китаю - $4 млрд, Польщі - $1,4 млрд, Туреччини - $1,1 млрд.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.