Фінансові новини
- |
- 27.03.26
- |
- 12:45
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Конгресмени в США закликали Байдена схвалити експорт скрапленого газу до України
22:56 17.09.2024 |

Конгресмени від Демократичної партії США закликали президента країни Джо Байдена прискорити видачу схвалень на експорт скрапленого природного газу до Східної Європи та, зокрема, в Україну.
Про це йдеться у листі, який ініціювала співголова українського конгресового кокусу в Палаті представників, конгресвумен-демократка Марсі Каптур, передає Укрінформ.
Крім неї, звернення підтримали іще 11 її однопартійців у Палаті представників.
У листі Каптур закликала також Міністерство енергетики США «визначити пріоритети та прискорити перегляд проєктів, які забезпечать поставку СПГ для України та інших східноєвропейських союзників», адже зараз міністерство «відновлює розгляд заявок для отримання дозволу на експорт СПГ до країн які не є учасницями угоди про зону вільної торгівлі із США».
«Ми повинні переконатися, що нові домовленості про експорт не вплинуть на ціни на енергоносії для американських споживачів і бізнесу. Однак суспільні інтереси також вимагають зважити, наскільки експорт СПГ сприяє геополітичній стабільності та слугує інтересам нашої національної безпеки. Все більш агресивні дії Росії щодо української інфраструктури, включаючи електро- та газопостачання, підкреслюють нагальну потребу в наданні допомоги Україні у відновленні та відбудові, а також у диверсифікації та убезпеченні енергоресурсів», - йдеться у листі.
Автори згадали про нещодавнє виділення Білим домом понад 800 мільйонів доларів на енергетичні потреби в Україні і наголосили, що це життєво важливе фінансування, яке допоможе «відновити енергетичну інфраструктуру, пошкоджену війною, розширити виробництво електроенергії, заохотити інвестиції приватного сектору та захистити енергетичну інфраструктуру України».
«Не менш важливим буде надання Україні можливості замінити поставки природного газу після закінчення контракту з «Газпромом» наприкінці цього року. Ми вважаємо, що зменшення залежності України від російських енергоносіїв зміцнить енергетичну безпеку України і відповідатиме ширшим стратегічним цілям щодо зменшення впливу Росії в регіоні та зменшення важелів впливу, які ворожі гравці, такі як Росія, мають на наших союзників», - йдеться у листі.
Автори звернення стверджують, що будь-які затримки з наданням додаткових поставок СПГ в Україну та наших східноєвропейських союзників можуть поставити під загрозу європейську енергетичну безпеку та стабільність ринку в довгостроковій перспективі.
«Ми не повинні посилати неоднозначні сигнали нашим союзникам, які хочуть назавжди позбутися залежності від Володимира Путіна. Ми вважаємо, що Сполучені Штати повинні продемонструвати свою відданість підтримці суверенітету і стійкості України, визначивши пріоритети і прискоривши розгляд проєктів, які постачатимуть СПГ в Україну і Східну Європу», - зазначили конгресмени.
Як повідомляв Укрінформ, у січні адміністрація Байдена призупинила видачу нових дозволів на експорт скрапленого природного газу, щоб оцінити, чи адекватно вона враховує вплив на клімат, коли дозволяє компаніям США транспортувати газ за кордон.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
В Україні запустили новий сервіс у застосунку "Дія", який в
автоматичному режимі відображає штрафи за паркування та дозволяє
здійснювати їх оплату безпосередньо у програмі. Для доступу до послуги
водіям необхідно оновити програму та перевірити наявність нарахувань.
Міністр енергетики України Денис Шмигаль під час візиту до США повідомив
про укладення угод між українськими та американськими компаніями щодо
співпраці в енергетичній сфері.
Майже 3 тисячі компаній з іноземними власниками, які подають
фінансову звітність і мають річний дохід не менше 100 млн грн,
зафіксовано в Україні станом на середину березня 2026 року згідно з
даними Єдиного державного реєстру.
У 2026 році великодній кошик із традиційним
набором продуктів на сім'ю з чотирьох осіб коштуватиме близько 1903,19
грн, що на 14,4% дорожче, ніж торік.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.