Фінансові новини
- |
- 01.02.26
- |
- 06:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Зеленський у Берліні розповів про плани України збудувати 1 гігават генерації ще цього року
12:36 11.06.2024 |

В України є план, як збудувати до 1 гігавата потужностей маневреної газової генерації вже цьогоріч і ще 4 гігавати - протягом наступних років.
Про це президент Володимир Зеленський розповів на Конференції з відновлення України у Берліні у вівторок, повідомляє "Європейська правда".
У своїй промові глава держави у цифрах виклав наслідки російських повітряних атак для енергоінфраструктури України.
"Внаслідок ударів російських ракет та дронів знищено вже 9 гігаватів потужності при тому, що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 гігаватів. Отже, половини тепер не існує.
Що таке 9 гігаватів? Берлін - це близько 2 гігаватів потреби. Мюнхен - десь до 3 гігаватів. Ми вже втратили в рази більшу генерацію, ніж обсяг енергоспоживання великих міст. 80% теплової генерації в Україні, третина гідрогенерації - вони просто знищені Путіним. І це ще не межа його терору, на жаль", - сказав Зеленський.
Він закликав партнерів допомогти з енергетичним відновленням та зробити "все можливе і неможливе для того, щоби зберегти наявну генерацію та по максимуму відновити своє, втрачене".
"В коротшій перспективі ми повинні реалізувати також швидке та недороге відновлення усіх енергооб'єктів, які можливо зараз відновити до зими. Це так важливо - до зими, протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо, як це забезпечити. Від вас просимо обладнання із ваших, до речі, зупинених електростанцій, та пряму фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз", - додав глава держави.
Ще один елемент - це високоефективна децентралізована маневрена газова генерація, яка вирішить питання дефіциту енергії сьогодні, сказав Зеленський.
"Саме в цій галузі європейські та, зокрема, німецькі компанії є технологічними лідерами, саме в цій галузі у нас є чіткий план, як збудувати до 1 гігавата потужності вже цьогоріч... і ще 4 гігавати - протягом наступних років", - сказав глава держави.
"Саме в цій галузі в рамках нашої конференції ми підписуємо перші контракти. Саме для цього ми потребуємо вашого максимального лідерства, передусім для експортно-кредитного фінансування проєктів, а також вашої експертизи та реального досвіду ", - зазначив Зеленський.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Перші заявки від бізнесу на страхування майна від воєнних ризиків уже надійшли, уряд працює на вдосконаленням програми.
Рахункова палата розпочала аудит відповідності грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.
Єврокомісія спільно з Європейським інвестиційним банком надала Нафтогазу екстрену позику в розмірі 50 мільйонів євро.
Ціни на нафту активно знижуються вранці в п'ятницю після підйому до багатомісячних максимумів напередодні.
H&M запустить онлайн-магазин в Україні у першому кварталі 2026р,
повідомляється у річному звіті зі сталого розвитку H&M Hennes &
Mauritz AB.
Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка вдосконалює адміністративні
процедури в системі "єДозвіл". Зокрема, у сфері ветеринарної практики
запроваджується ліцензування з повною цифровізацією процесу.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.
Українці придбали майже 29 300 легкових автомобілів з Китаю у 2025 році.
Про це повідомляє Укравтопром. Китайські машини зайняли 29,5% ринку
нових легковиків, причому абсолютна більшість (91%) - це електромобілі.
Соціальна мережа Threads від Meta обігнала X за кількістю щоденних
активних користувачів на смартфонах. Водночас платформа Ілона Маска,
раніше відома як Twitter, залишається лідером у вебі, повідомляє
TechCrunch посилаючись на звіт Similarweb.
ASUS уперше офіційно прокоментувала свою відмову від випуску нових
смартфонів. Хоча повідомлення про таке рішення з'явилися ще на початку
2026 року, компанія підтвердила й пояснила його лише зараз, передає
Android Authority.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу