Фінансові новини
- |
- 03.02.26
- |
- 15:04
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Оператору ГТС можуть не повернути борг у 17 мільярдів – просить уряд втрутитися
08:47 04.01.2023 |

Оператори газорозподільних мереж заборгували Оператору газотранспортної системи 16,8 млрд грн, проте у ході їхньої передачі до єдиної компанії "Нафтогазу" борги можуть не повернути.
Про це йдеться у листі Оператора ГТС до Кабміну, Міненерго та НКРЕКП, що є в розпорядженні ЕП.
Віцепрем'єр-міністерка економіки Юлія Свириденко доручила розглянути цей лист за участі "Нафтогазу" та поінформувати про результати Кабмін та Оператора ГТС, про що йдеться у відповідному листі в розпорядженні редакції.
Так, зараз відбувається процес припинення договорів з діючими операторами газорозподільних систем (Операторами ГРМ). Проте цей процес не визначає механізму погашення їхньої заборгованості, яка виникла перед ОГТС, чи джерела покриття такої заборгованості. Наразі заборгованість діючих операторів газорозподільних систем перед ОГТС становить 16,8 млрд грн.
"Припинення дії договорів експлуатації газорозподільних систем або їх складових з діючими Операторами ГРМ та наступне зупинення/анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, викликає обґрунтовані побоювання відносно того, що заборгованість таких Операторів ГРМ перед Оператором ГТС не буде погашена", - йдеться в листі.
Зазначається, що тарифна виручка Оператора ГРМ є єдиним джерелом покриття витрат на здійснення господарської діяльності з розподілу газу. Натомість з моменту зупинення/анулювання ліцензії і припинення такої діяльності оператори ГРМ не матимуть коштів для погашенням заборгованості перед ОГТС
Відтак ОГТС просить призупинити процеси передачі газорозподільних систем в експлуатацію "дочки" "Нафтогазу" - "Газорозподільні мережі України", а також процес ліцензування "Газорозподільних мереж України" та зупинення ліцензій на право провадження діяльності з розподілу газу, виданої "Кіровоградгазу" до моменту вирішення питання погашення заборгованості.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту змінюються слабко та різноспрямовано у вівторок після різкого падіння за підсумками попередньої сесії.
У січні до держбюджету надійшло на майже 8% менше податків, ніж планувала Державна податкова служба.
Європейський банк реконструкції та розвитку 14 січня погодив надання
кредиту до $200 мільйонів для найбільшого в Україні металургійного
комбінату - АрселорМіттал Кривий Ріг.
За остаточними даними, у період із 1 січня по
31 грудня 2025 року ДП "Гарантований покупець" сплатило виробникам
енергії з відновлюваних джерел енергії 54,3 млрд грн.
Бізнес послабив оцінки ділової активності, але рівень очікувань вищий, ніж рік тому.
У 2025 році Європейський інвестиційний банк підписав з Україною п'ять
нових фінансових угод на суму 390,5 млн євро, включно з грантовою угодою
на 16,5 млн євро.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив програму
технічного співробітництва New Horizons ("Нові горизонти"), спрямовану
на стимулювання інноваційних інвестицій в агропродовольчу систему
України, повідомила пресслужба банку.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.
Компанія Microsoft оголосила про доступність застосунку Xbox для всіх
комп'ютерів з Windows 11 на базі ARM-процесорів. Відтепер користувачі
ARM-версії Windows мають повноцінну можливість купувати, завантажувати
та стрімити ігри через застосунок Xbox.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.