Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 12:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Українські трейдери почали тестувати імпорт е/е зі Словаччини
09:25 26.10.2022 |

Українські трейдери ТОВ "Д.Трейдінг", ТОВ "ЕРУ" та гострейдер АТ "Енергетична компанія України" ("ЕКУ") після скасування експорту е/е до Європи почали тестувати можливості імпорту електроенергії, розпочавши зі Словаччини.
Про це свідчать результати добових аукціонів НЕК "Укренерго" з продажу міждержавного перетину у напрямку з цієї країни, передає Енергореформа.
Згідно з результатами аукціонів на сайті "Укренерго", починаючи з 16 жовтня ці компанії бронювали різну потужність перетину в певні дні до 27 жовтня (аукціони проводяться за два дні до поставки - ЕР).
Найбільше бронював "Д.Трейдінг" - по 50 МВт на чотири денні години на 16 та 23 жовтня та по 35 МВт на п'ять денних годин 26 жовтня.
"ЕКУ" бронювала 3 МВт на 4:00 та 2 МВт на 5:00 на 24 жовтня, 1 МВт на 5:00 25 жовтня та по 1 МВт на 13:00 на 26-27 жовтня.
"ЕРУ" бронювала 1 МВт о 4:00 на 22 жовтня.
Ціна продажу перетину у всі дні, в які компанії брали участь в аукціонах, становила 0 грн/МВт-год.
Потужність перетину, що виставлялася продаж, становила від 50 МВт до 170 МВт на кожну годину залежно від дня.
Разом з тим, на сайті ENTSO-E станом на 26 жовтня відображається фізичне постачання лише 16 жовтня, коли перетин 50 МВт на чотири години викуповував "Д.Трейдінг".
Як повідомляла Енергореформа, комерційний експорт електроенергії, який стартував наприкінці червня зі 100 МВт до Румунії, було зупинено з 11 жовтня для стабілізації власної енергосистеми через масовані удари російських військ по енергосистемі України 10 жовтня.
На той час потужність перетину зросла до 300 МВт - по 150 МВт у Румунію та Словаччину. Також приблизно 220 МВт експортувалося до Польщі та на різному рівні потужності до Молдови.
24 жовтня глава "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила потужність комерційних обмінів між Україною та Європою до 400 МВт для експорту та до 500 МВт для імпорту ресурсу (за даними НЕК було по 300 МВт в обох напрямках).
Тоді він зазначив, що Україна ще не розпочала імпорт електроенергії, але технічна можливість для цього є, як і можливість запиту аварійної допомоги з ЄС.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Кабінет Міністрів спростив процедуру підтвердження ступеня
локалізації вітчизняної техніки для участі в публічних закупівлях,
скасувавши частину запроваджених два місяці тому вимог.
З початку року податковий борг перед державним бюджетом збільшився в
півтора раза - до 201 мільярда гривень, що негативно вплинуло на
виконання держбюджету.
Касові видатки загального фонду державного бюджету України за листопад
цього року склали 374,1 млрд грн, що на 33,2 млрд грн, або 9,7% більше
порівняно із листопадом минулого року, повідомило Міністерство фінансів
на сайті.
Перелік української агротехніки з компенсацією 25% зріс на 216 нових позицій до 14,4 тисячі найменувань.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.