Фінансові новини
- |
- 04.02.26
- |
- 07:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МЭА увидело возможности «нового рассвета» в атомной энергетике
13:19 30.06.2022 |

Международное энергетическое агентство (МЭА) в своем новом ежегодном отчете Nuclear Power задалось вопросом, не наступил ли для атомной энергетики новый рассвет на фоне мирового энергетического кризиса и необходимости снижения зависимости от ископаемого топлива. Именно с этих слов МЭА начинает свое исследование.
Агентство отмечает, что сегодня атом - это второй по величине источник энергии с низким уровнем выбросов после гидроэнергетики. Атомные станции (АЭС) сейчас расположены в 32 странах, при этом около 63% их мощности на данный момент приходится на станции, которым более 30 лет, поскольку многие из них были построены после потрясений на нефтяном рынке 1970-х годов.
"В сегодняшнем контексте глобального энергетического кризиса, стремительного роста цен на ископаемое топливо, вызовов энергобезопасности и амбициозных обязательств в области климата я считаю, что у ядерной энергетики есть уникальная возможность вернуться на сцену", - говорит глава МЭА Фатих Бироль, слова которого приведены в релизе к отчету.
В итоге в агентстве задаются вопросом: "Наступил новый рассвет для ядерной энергетики?" По мнению МЭА, атом может помочь быстрее и безопаснее отказаться от углеводородов, а также способствовать решению климатического вопроса. Агентство подсчитывает, что ядерная энергетика, текущая мощность которой оценивается в 413 ГВт в 32 странах, помогает достижению обеих целей, позволяя избежать 1,5 гигатонн выбросов вредных веществ и замещая 180 миллиардов кубометров мирового спроса на газ в год.
"Хотя ожидается, что ветряная и солнечная энергия возглавят процесс замещения ископаемого топлива, они должны быть дополнены управляемыми ресурсами", - объясняет МЭА, отмечая, что именно этими свойствами обладает атом.
"Однако новая эра для атомной энергетики никоим образом не гарантирована. Она зависит от того, будут ли государства реализовывать политику, направленную на безопасную и устойчивую эксплуатацию АЭС, а также на мобилизацию инвестиций, в том числе в новые технологии. Также атомной промышленности нужно быстро решить проблему перерасхода средств и задержки ввода новых проектов, которые мешают строительству станций в развитых экономиках", - заключает Бироль.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту змінюються слабко та різноспрямовано у вівторок після різкого падіння за підсумками попередньої сесії.
У січні до держбюджету надійшло на майже 8% менше податків, ніж планувала Державна податкова служба.
Європейський банк реконструкції та розвитку 14 січня погодив надання
кредиту до $200 мільйонів для найбільшого в Україні металургійного
комбінату - АрселорМіттал Кривий Ріг.
За остаточними даними, у період із 1 січня по
31 грудня 2025 року ДП "Гарантований покупець" сплатило виробникам
енергії з відновлюваних джерел енергії 54,3 млрд грн.
Бізнес послабив оцінки ділової активності, але рівень очікувань вищий, ніж рік тому.
У 2025 році Європейський інвестиційний банк підписав з Україною п'ять
нових фінансових угод на суму 390,5 млн євро, включно з грантовою угодою
на 16,5 млн євро.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив програму
технічного співробітництва New Horizons ("Нові горизонти"), спрямовану
на стимулювання інноваційних інвестицій в агропродовольчу систему
України, повідомила пресслужба банку.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.
Компанія Microsoft оголосила про доступність застосунку Xbox для всіх
комп'ютерів з Windows 11 на базі ARM-процесорів. Відтепер користувачі
ARM-версії Windows мають повноцінну можливість купувати, завантажувати
та стрімити ігри через застосунок Xbox.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.