Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 04:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Цена на «зеленый» водород может снизиться до 5 евро за 1 кг к 2025 году
13:27 31.05.2022 |
Зеленый водород считается одним из самых больших факторов для успеха декарбонизации и будущего снабжения "зеленой" энергии. Водородная экономика все еще находится на стадии развития. Немецкое правительство в свою очередь отмечает, что к 2030 году мощность производства "зеленого" водорода в стране будет увеличена до 10 ГВт.
Немецкая консалтинговая компания Aurora Energy Research сообщила, что в Германии уже объявили о строительстве водородных проектов общей мощностью 21 ГВт, но только часть из них была реализована. По оценкам аналитиков, к 2050 году промышленности понадобится до 300 ТВт-ч зеленого водорода.
Компания предполагает, что средние затраты на производство зеленого водорода с помощью ВИЭ упадут примерно до 5 евро за кг к 2025 году. Промышленные покупатели не будут готовы платить более 5 евро за килограмм в ближайшие годы. С 2030 года, согласно прогнозу, расходы на импорт зеленого водорода будут продолжать снижаться, если сначала будет создана транспортная инфраструктура, такая как порты и трубопроводы.
Максимальная доходность проекта по изготовлению "зеленого" водорода может быть достигнута только при сочетании ветровых и солнечных парков вместе с небольшими электролизерами.
Аналитики также предположили, что в случае если зеленый водород будет производиться по договорам о закупке электроэнергии, без прямого совместного размещения завода с ВИЭ, издержки производства также могут снизиться до 5 евро за кг.
«Поскольку в этих случаях можно оптимизировать расположение восстанавливаемых систем, а электролизер можно построить поближе к клиентам, расходы на транспортировку водорода и, возможно, также на хранение снижаются», - сказали они.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Десятеро членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку
України (НБУ) висловилися за збереження облікової ставки вшосте поспіль
на рівні 15,5% у грудні, тоді як один учасник дискусії пропонував
знизити її до 15%, йдеться в публікації регулятора у понеділок на його
сайті.
Державна аудиторська служба України із 23 грудня 2025 року розпочинає комплексний аудит підприємств в оборонному секторі.
Вночі 22 грудня російські війська завдали удару по порту "Південний"
північніше Одеси, повідомив віцепрем'єр, міністр розвитку громад та
територій Олексій Кулеба.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.