Фінансові новини
- |
- 04.02.26
- |
- 08:55
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
НКРЭКП возобновила внеплановые проверки предприятий энергетики и компуслуг
23:24 24.05.2022 |

Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), возобновила внеплановые невыездные проверки предприятий в сфере энергетики и коммунальных услуг.
Как передает Укринформ, об этом сообщает пресс-служба регулятора.
Отмечается, что 13 мая правительство предоставило право НКРЭКУ в течение периода военного положения осуществлять внеплановые меры государственного контроля.
"В этой связи регулятор на своем открытом заседании 24 мая 2022 года принял решение о возобновлении внеплановых невыездных проверок предприятий в сфере энергетики и коммунальных услуг в течение действия военного положения", - сообщает НКРЭКУ.
В Комиссии отметили, что за период приостановки внеплановых проверок НКРЭКУ были зафиксированы многочисленные злоупотребления со стороны компаний электроэнергетики и рынка природного газа.
Злоупотребления касались как манипуляций на рынке электроэнергии, несоблюдения правила балансировки, правила функционирования рынка вспомогательных услуг, порядка проведения расчетов на рынке, несоблюдения гарантированных стандартов качества электроэнергии, нарушения правил розничного рынка электроэнергии, так и расчетов за услугу распределения природного газа, формирование объема природного газа. газа потребителю и расчетам за потребленный газ.
НКРЭКУ подчеркивает, что такая ситуация на энергорынках недопустима, особенно в условиях военного положения.
В регуляторе рассчитывают, что восстановление внеплановых невыездных проверок улучшит уровень предоставления жизненно необходимых услуг потребителям.
Как сообщалось, ранее НКРЭКУ упростила процедуру расследования нарушений законодательства по функционированию энергетических рынков.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Україна має потенціал перетворитися на стратегічного індустріального
партнера Європи завдяки поєднанню власної ресурсної бази, вигідного
розташування та набутого досвіду роботи в умовах війни.
Загальна сума вкладів фізичних осіб та фізичних
осіб-підприємців в українських банках склала понад 1 617,7 мільярда
гривень, що на 225,5 мільярда більше за попередній показник.
Ціни на нафту змінюються слабко та різноспрямовано у вівторок після різкого падіння за підсумками попередньої сесії.
У січні до держбюджету надійшло на майже 8% менше податків, ніж планувала Державна податкова служба.
Європейський банк реконструкції та розвитку 14 січня погодив надання
кредиту до $200 мільйонів для найбільшого в Україні металургійного
комбінату - АрселорМіттал Кривий Ріг.
За остаточними даними, у період із 1 січня по
31 грудня 2025 року ДП "Гарантований покупець" сплатило виробникам
енергії з відновлюваних джерел енергії 54,3 млрд грн.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.
Компанія Microsoft оголосила про доступність застосунку Xbox для всіх
комп'ютерів з Windows 11 на базі ARM-процесорів. Відтепер користувачі
ARM-версії Windows мають повноцінну можливість купувати, завантажувати
та стрімити ігри через застосунок Xbox.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.