Фінансові новини
- |
- 20.07.26
- |
- 08:54
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В 2021 году мировая торговля СПГ выросла на 6%
16:13 21.02.2022 |

Мировая торговля сжиженным природным газом (СПГ) в 2021 г. выросла на 6% в годовом сопоставлении и составила 380 млн т, поскольку экономика оправилась от экономического воздействия пандемии COVID-19. Об этом пишет Reuters со ссылкой на ежегодный прогноз Shell.
Ожидается, что к 2040 г. спрос на СПГ вырастет почти вдвое и достигнет 700 млн т, говорится документе. Отмечается, что сжиженный газ играет ключевую роль в поддержке возобновляемых источников энергии (ВИЭ) и в качестве резервного энергоносителя на случай перебоев с поставками.
Резкий скачок цен на электроэнергию привел к тому, что несколько британских поставщиков энергии прекратили свою деятельность в этом году, а некоторые отрасли тяжелой промышленности сократили объемы производства в энергоемких секторах.
Цены на СПГ резко подскочили с рекордно низкого уровня ниже $2 за млн британских тепловых единиц (MMBtu) в 2020 г. до рекордно высокого уровня в $56/MMBtu в октябре прошлого года.
Ориентировочные цены в настоящее время составляют около $25 MMBtu.
«Прошлый год показал, насколько важны газ и СПГ для обеспечения энергией сообществ по всему миру, которые стремились вернуться к нормальной жизни после трудностей, вызванных COVID-19», - сказал Ваэль Саван, директор компании Shell по интегрированным решениям в области газа, энергии и ВИЭ.
Компания заявила, что необходимы дополнительные инвестиции для удовлетворения растущего спроса на СПГ, особенно в Азии, поскольку в середине 2020-х гг. прогнозируется разрыв между спросом и предложением.
В прошлом году рост спроса на СПГ возглавили Китай и Южная Корея. Китай увеличил свой импорт СПГ на 12 млн т - до 79 млн т. Ожидается, что его цель стать углеродно-нейтральной страной к 2060 г. и дальше будет стимулировать спрос на СПГ.
Экспорт СПГ вырос в 2021 г., несмотря на ряд неожиданных проблем, которые повлияли на доступность СПГ для доставки. В отчете Shell говорится, что США лидировали в росте экспорта, увеличив показатель на 24 млн т.
Управление энергетической информации (EIA) прогнозирует, что экспорт СПГ из Соединенных Штатов достигнет в 2022 году 11,5 млрд кубических футов в сутки, и страна станет крупнейшим экспортером СПГ в мире.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної
політики Данило Гетманцев вважає, що Україна поки не запроваджуватиме
фіксований митний збір у 3 євро за дрібні посилки, як це зробили в
Євросоюзі, але оподаткування посилок ПДВ, на його думку, є неминучим.
Кадровий дефіцит в Україні посилюється, бізнес змінює підходи до найму: підвищує зарплати і доповнює мотиваційні пропозиції.
Україна та Європейський Союз під час Форуму оборонної промисловості
Україна - ЄС у Києві підписали два документи, які відкривають
українським компаніям доступ до європейських програм, грантового
фінансування і спільних проєктів.
Група Нафтогаз реструктуризувала єврооблігацій на загальну суму майже 1,2 млрд євро.
Герман Сметанін йде з посади генерального директора "Української оборонної промисловості". Про це Герман Сметанін повідомив у Телеграм.
Ціни на нафту продовжують зростати вранці в середу, інвестори оцінюють ситуацію на Близькому Сході.
В Україні станом на 14 липня 2026 року аграрії
всіх регіонів розпочали збирати ранні зернові та зернобобові та вже
намолотили 3,1 млн тонн зерна нового врожаю.
За підсумками першого півріччя український автопарк поповнився 111,5 тис. уживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.