Фінансові новини
- |
- 15.06.26
- |
- 23:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
«Гарантированный покупатель» выплатил 2,2 миллиарда по «зеленому тарифу» в ноябре
08:59 04.02.2020 |

Государственное предприятие "Гарантированный покупатель" выплатило 2,2 млрд грн производителям из возобновляемых источников энергии (ВИЭ), обеспечив 100% расчет за отпущенную электроэнергию в ноябре 2019 года.
Как сообщает пресс-служба предприятия, сумма перечисленного на прошлой неделе окончательного платежа составила 420 млн грн, передает БизнесЦензор.
Согласно сообщению, кроме финального расчета за ноябрь, Гарантированный покупатель продолжил выплаты за декабрь - производителям электроэнергии по "зеленому" тарифу перечислили 500 млн грн. Сейчас Гарантированный покупатель рассчитался с альтернативной генерацией за декабрь на 56%.
В компании отметили, что источником для расчетов за "зеленую" электроэнергию стали средства, которые "Гарантированный покупатель" получил по результатам перерасчетов с поставщиками универсальных услуг (ПУП).
"Мы ожидаем продолжения платежей от электропоставщиков по графику - до конца февраля 2020 года. После поступления средств от ПУП предприятие сможет направить их на расчеты по "зеленому" тарифу", - уточнил глава госпредприятия Константин Петриковец.
Как сообщалось, в октябре "Гарантированный покупатель" выплатил за электроэнергию производителям из возобновляемых источников энергии (ВИЭ) 2,23 млрд грн.
В сентябре госпредприятие выплатило за отпущенную электроэнергию производителям из возобновляемых источников 3,1 млрд грн. За август выплаты составили 3,4 млрд грн, за июль - 3 млрд грн.
ГП "Гарантированный покупатель" выкупает произведенную по "зеленому" тарифу электроэнергию и реализует ее на рынке "на сутки вперед". Предприятие также обеспечивает функционирование механизма PSO, для недопущения роста цен для населения.
ГП "Гарантированный покупатель" покупает электроэнергию у государственных НАЭК "Энергоатом" и ЧАО "Укргидроэнерго" и реализует ее поставщикам универсальных услуг, которые продают ее населению по фиксированным тарифам, еще часть - продает на рынке "на сутки вперед" для компенсации потерь. Кроме того, предприятие будет отвечать за проведение аукционов для "зеленой" генерации, которые должны начаться с 2020 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У понеділок, 15 червня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 4 коп. до 75,22 грн/л, на дизельне пальне -
знизилася на 30 коп. до 82,46 грн/л.
Протягом січня - травня поточного року платники перерахували до бюджету 77,4 мільярда гривень військового збору.
За перші шість місяців 2026 року Україна погодила 23 нові експортні напрями та торговельні умови для вітчизняної продукції.
Нафтові ринки з ентузіазмом відреагували на проміжну угоду між США та Іраном,
що має забезпечити відновлення судноплавства і транзиту нафти й газу
через Ормузьку протоку.
У 2025 році капітальні інвестиції в економіку України склали 893,6 млрд грн, що на 20,3% більше показника 2024 року.
Значне перевищення імпорту товарів в Україну над експортом пояснюється насамперед закупівлями для оборонних потреб.
Обсяг капітальних інвестицій в Україні у 2025 році зріс на 20,3%
порівняно з 2024 роком і становив 893,6 млрд грн, повідомила Державна
служба статистики у п'ятницю.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.