Фінансові новини
- |
- 09.02.26
- |
- 21:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Контракты "Нафтогаза" с "Газпромом" не предусматривают их расторжение в одностороннем порядке – Порошенко
18:39 02.03.2018 |

Контракты НАК "Нафтогаз Украины" и "Газпрома" не предусматривают их расторжение в одностороннем порядке, подчеркивает президент Петр Порошенко.
"Меня проинформировали после очень внимательного изучения контракта между НАК "Нафтогаз Украины" и РАО "Газпром": контрактами не предусмотрено расторжение в одностороннем порядке, и такие заявления "Газпрома" могут объясняться только единственным: нежеланием исполнять свои контрактные обязательства", - сказал П.Порошенко на совещании по энергетической безопасности в пятницу в Киеве.
Глава государства уверен: если это произойдет, "Нафтогаз", безусловно, обратится в арбитраж за дополнительной компенсацией ущерба, который "сейчас нанесен безответственными действиями "Газпрома".
"Хочу обратить внимание на некорректную информацию о том, что арбитражный трибунал базировал свое решение по транзитному контракту на якобы сложной экономической ситуации в Украине. Это точно не соответствует действительности. Трибунал объяснил свое решение тем, что НАК "Нафтогаз Украины" требует компенсации в связи с неисполнением "Газпромом" своих контрактных обязательств по, насколько мне известно, 110 млрд куб. м, которые были обоснованными", - добавил П.Порошенко.
Согласно контрактам между "Газпромом" и "Нафтогазом" на поставку и транзит газа, они действуют до конца 2019 года.
"В случае, если стороны в течение 30/45 дней (30 дней - для контракта на поставку, 45 дней - для контракта на транзит газа - ИФ) с момента возникновения какого бы то ни было спора или разногласия не смогут прийти к взаимоприемлемому решению, то любой спор, разногласие или претензия в связи с настоящим контрактом либо его нарушением, расторжением или недействительностью будут окончательно разрешены путем арбитража в соответствии с регламентом Арбитражного института Торговой палаты Стокгольма", - указано в договорах между сторонами.
Соответствующие пункты контрактов сохраняют свою силу вне зависимости от истечения срока действия или прекращения действия договоров между "Нафтогазом" и "Газпромом".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту підвищуються в понеділок, трейдери продовжують стежити за
новинами навколо відносин США та Ірану, а також оцінюють перспективи
поставок російської сировини на світовий ринок.
У понеділок, 9 лютого, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 7 коп. до 60,87 грн/л, на дизельне пальне - на 8
коп. до 60,5 грн/л.
Кабінет Міністрів України схвалив бюджет Пенсійного фонду
України на поточний рік із загальним обсягом доходів і видатків у
розмірі 1,26 трлн грн.
Росія відмовилась від передачі Вашингтону повного контролю над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС)
як частини потенційного мирного врегулювання для завершення війни,
повідомила ввечері у п'ятницю
У січні 2026 року в Україні зареєстровано 946 нових комерційних автомобілів, що на 3% менше, ніж у січні 2025 року.
Оператори протимінної діяльності (ПМД) у межах державної програми
компенсації вартості розмінування сільгоспземель у січні 2026 року
завершили очищення 1,34 тис. га угідь, повідомила пресслужба
Міністерства економіки, довкілля і сільського господарства.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.