Фінансові новини
- |
- 27.08.26
- |
- 15:32
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Украина в I кв.-2012 сократила импорт российского газа в 2,1 раза - Госстат
13:03 22.05.2012 |
Украина в январе-марте 2012 года импортировала 8 млрд 547,349 млн куб. м природного газа российского происхождения, что в 2,1 раза (на 9 млрд 371,55 млн куб. м) меньше, чем в январе-марте 2011 года.
По данным Государственной службы статистики, стоимость импортированного в первом квартале текущего года российского природного газа составила $3 млрд 573,166 млн - на 24,2% (на $1 млрд 143,292 млн) меньше по сравнению с аналогичным периодом 2011 года.
Столь существенное падение импорта связано с закупкой НАК "Нафтогаз Украины" больших объемов газа в начале 2011 года для исполнения решения Стокгольмского арбитража о возврате швейцарской RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газа. Кроме того, снижение импорта российского газа связано с намерениями страны уменьшить его закупки из-за высокой цены российского энергоресурса.
Таким образом, средняя цена импортируемого Украиной в январе-марте-2012 газа составила $418 за 1 тыс. куб. м, тогда как за аналогичный период 2011 года она составляла $263,2 за 1 тыс. куб. м.
Согласно данным Госстата, за указанный период текущего и минувшего годов Украина не импортировала природный газ среднеазиатского или иного происхождения.
В то же время, по данным НАК "Нафтогаз Украины", госхолдинг в январе 2012 года импортировал природный газ на сумму $808 млн, в феврале - на $1,3 млрд, в марте - на $856 млн.
Таким образом, за три первых месяца года НАК импортировал газ на сумму около $3 млрд, что меньше обнародованных Госстатом стоимостных объемов импорта газа Украиной. Это свидетельствует об импорте газа в страну компанией OstChem Holding Limited бизнесмена Дмитрия Фирташа, которая в 2011 году поставляла в страну среднеазиатский газ.
В конце января пресс-служба Д.Фирташа распространила информацию о том, что OstChem в 2012 году поставит 8 млрд куб. м газа для нужд украинской химической отрасли и азотных предприятий бизнесмена. При этом в пресс-релизе отсутствовала дополнительная информация об источниках его поставки газа в текущем году.
Как сообщалось со ссылкой на Госстат, в 2011 году Украина увеличила импорт природного газа на 22,4% (на 8 млрд 208,448 млн куб. м) по сравнению с 2010 годом - до 44 млрд 801,404 млн куб. м. В стоимостном выражении импорт газа в минувшем году возрос на 49,5% (на $4 млрд 653,088 млн куб. м) - до $14 млрд 46,028 млн.
Импорт российского газа в 2011 году составил 40 млрд 1,747 млн куб. м ($12 млрд 361,172 млн), среднеазиатского - 4 млрд 799,657 млн куб. м ($1 млрд 684,856 млн).
В 2011 году, помимо "Нафтогаза Украины", природный газ в страну импортировали химические предприятия Д.Фирташа, получавшие среднеазиатский газ через Ostchem Holding Ltd.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Найближчими тижнями, вже на початку вересня, Україна отримає новий транш
з оборонної частини кредиту ЄС, що становить 90 млрд євро на 2026-27
роки.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці керівника Офісу президента Ірині Мудрій у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 20 мільйонів гривень.
Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Президент Володимир Зеленський призначив суддів до Вищого антикорупційного суду, що є важливим кроком для отримання фінансової підтримки від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
Український розробник безпілотних
систем Airlogix домовився з фінською компанією Innokas про співпрацю у
виробництві дронів. Сторони планують створити у Фінляндії додаткові
виробничі потужності, які працюватимуть за українськими технологіями.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
В Україні триває скорочення поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ),
зокрема корів, переважно за рахунок присадибного сектору.
Кабінет міністрів збільшив фінансування проєктів відновлення ще на 1
млрд грн, повідомив прем'єр-міністр України Сергій Корецький.
Міністерство фінансів України 26 серпня 2026 року провело черговий
успішний аукціон з обміну (switch-аукціон) облігацій внутрішньої
державної позики (ОВДП); обсяг задоволених заявок становив 15 млрд грн
за номінальною вартістю.
Котирування на пшеницю на світових біржах зросли на 3,7-6,6% на тлі ескалації війни РФ проти України.
Державна податкова служба України представила концепцію оновлення
Електронного кабінету платника податків для фізичних осіб - підприємців
(ФОП).
Упродовж 2024-2025 років 122 приватні компанії в Україні хоча б в
одному із цих років отримали понад 1 млрд грн доходу, маючи у штаті від
одного до трьох працівників. Їхній загальний дохід за два роки сягнув
майже 470 млрд грн, свідчать дані дослідження аналітичної платформи
Ціни на нафту знижуються у четвер завдяки сподіванням на нормалізацію руху суден через Ормузьку протоку.
Акції китайського виробника гуманоїдних роботів Unitree Robotics у перший день торгів на Шанхайській біржі зросли на 629%. Як повідомляє
Bloomberg, компанія залучила 6,1 млрд юанів ($904 млн) у рамках IPO,
ставши першим виробником гуманоїдних роботів у материковому Китаї, чиї
акції почали публічно торгуватися.
Цей крок зроблено на тлі численних судових позовів проти OpenAI з боку
сімей, які стверджують, що їхні діти зазнали шкоди від використання
ChatGPT, у той час як компанія готується до потенційно рекордного IPO
протягом наступного року.
Уряд Тайваню спрямує 7,4 млрд дол. у запропонованому бюджеті на
2027 рік для фінансування виплати у 10 тис. тайванських доларів
Штучний інтелект вперше самостійно звільнив людину - принаймні, якщо вірити заяві розробників
експериментального магазину Andon Market, яким керує ШІ-модель Luna,
побудована на Claude Sonnet 4.6. При цьому працівник суттєво провинився і
запізнився на 17 із 23 змін.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вважає, що тривалість
традиційної чотирирічної університетської освіти варто переглянути: він
сам провів у Стенфорді лише два роки, а нині молодь (завдяки, звісно ж,
ШІ) має можливість створити власний бізнес самостійно без тривалого
навчання.
Anthropic розповіла, як працюватимуть водяні знаки у текстах,
створених чат-ботом Claude. Компанія пояснила принцип маркування,
можливість його видалення під час редагування та особливості
застосування технології до програмного коду.
Google запускає нову функцію Sheets Canvas на основі Gemini, яка
зможе перетворювати таблиці на кастомні й інтерактивні міні-програми.