Фінансові новини
- |
- 09.06.26
- |
- 20:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Офисы "Газпрома" в Германии и Чехии обыскали по жалобе Литвы
11:00 28.09.2011 |
Одним из поводов для проведенных во вторник обысков в офисах «Газпрома» в Германии и Чехии, а также в офисах некоторых его европейских партнеров стала январская жалоба Литвы, пишет Financial Times.
В январе Литва сообщила Брюсселю, что «Газпром» злоупотребляет доминирующим положением крупнейшего поставщика газа и препятствует либерализации газового рынка в стране. «Газпром» отрицал эти обвинения.
Газета полагает, что начало антимонопольного расследования, которое знаменует кульминацию движения Европейского союза к открытому газовому рынку, может быть плохо воспринято в Москве и привести к новой волне политических обвинений между Россией и ЕС.
Напомним, что неожиданные рейды были проведены в 20 компаниях в 10 странах в Центральной и Восточной Европе, в том числе в офисах «Газпрома» в Германии и Чехии. В заявлении Еврокомиссии говорится, что на рынке могли иметь место случаи создания искусственных барьеров, препятствующих диверсицификации поставок, и завышение цен.
Европейские официальные лица уточняют, что их интересуют не только нарушения антимонопольного законодательства, которые могут содержаться в контрактах «Газпрома». Комиссия также проверяет рынки, на которых могли создаваться искусственные барьеры для поставщиков, в том числе и российского газового монополиста. Чиновники особо подчеркивают, что проведенные рейды не означают, что компании, в которых они были проведены, виновны в нарушениях.
Во вторник RWE подтвердила, что в ее офисах в Эссене и Праге были проведены обыски. Eon заявила, что рейды были проведены в офисе Eon Ruhrgas в Эссене. «Мы приветствуем это расследование и оказываем полное содействие властям ЕС», - заявил FT представитель RWE. Оказать поддержку обещал и «Газпром», у которого обыскали офисы в Германии и Чехии. Обыски были также проведены в австрийской группе OMV.
Как пишет Financial Times, расследования Еврокомиссии могут растягиваться на несколько лет. Европейские антимонопольные органы вправе налагать большие штрафы на компании-нарушители.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У січні - травні 2026 року платники податків
спрямували до місцевих бюджетів понад 231,3 млрд грн, що на 15,1%
більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Інфляція на споживчому ринку України у травні 2026 року становила 0,9%
(проти 1,4% у квітні), а порівняно з травнем минулого року складає 8,2%.
У січні - травні 2026 року в Україні виплавлено 2,87 млн тонн сталі, що на 6,1% менше, ніж за відповідний період торік.
Верховна Рада України у вівторок остаточно ухвалила суперечливий
законопроєкт №13165-2 стосовно декларацій доброчесності та родинних
зв'язків суддів.
Ціни на нафту опускаються у вівторок завдяки ознакам деескалації конфлікту на Близькому Сході.
Понад 43 тисяч українських підприємців уже отримали виплати на суму
понад 438 млн грн в рамках енергодопомоги для фізичних осіб-підприємців
(ФОП)
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).