Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 02:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Россия намерена передать Украине технологии по производству ядерного топлива после создания СП для строительства завода
19:40 15.09.2011 |
Компания "ТВЭЛ" (Россия) намерена после создания совместного предприятия для строительства завода по производству ядерного топлива передать украинскому государственному концерну "Ядерное топливо" технологии по производству ядерного топлива.
Об этом говорится в сообщении "ТВЭЛ".
"ТВЭЛ" передаст украинским партнерам технологии в рамках проекта строительства в Украине завода по производству ядерного топлива... Технология будет передаваться в совместное предприятие, поэтому мы, прежде всего, должны создать СП, над чем мы активно работаем", - сказал вице-президент "ТВЭЛ" Василий Константинов.
Он отметил, что предварительно достигнуты договоренности о регистрации СП до конца года.
Константинов подчеркнул, что передача технологии предусмотрена обязательствами "ТВЭЛ" в рамках участия в проекте.
"Передача технологии предусмотрена нашими обязательствами, которые мы давали в рамках выигранного тендера, и сегодня никто не подвергает сомнению, что наши обязательства будут выполнены", - сказал вице-президент "ТВЭЛ".
Он сообщил, что технологии по производству ядерного топлива учитываются при разработке технико-экономического обоснования проекта.
Как сообщало агентство, "Ядерное топливо" и "ТВЭЛ" 9 сентября подписали учредительный договор о создании частного акционерного общества "Завод по производству ядерного топлива, который и займется строительством объекта в Украине.
Субподрядчиком разработки технико-экономического обоснования строительства выбран Государственный специализированный проектный институт (Москва, Россия), в частности для решения проблемы передачи исходных технологических данных из-за расхождений в законодательстве двух стран.
22 сентября 2010 года Кабинет Министров утвердил "ТВЭЛ" победителем конкурса по выбору технологии для строительства завода по производству ядерного топлива для реакторов АЭС ВВЭР-1000.
27 октября 2010 года стороны подписали рамочное соглашение о создании в Украине совместного предприятия по производству ядерного топлива для реакторных установок ВВЭР-1000 по российским технологиям.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Україна розглядає запропонований США план створення вільної економічної зони на Донбасі.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Державний секретаріат Швейцарської Конфедерації з економічних питань
(SECO) оголосив другий конкурс проєктів (Call for Proposals) для
реалізації ініціатив з відбудови України за участю швейцарського
приватного сектору.
Цього року сільгоспвиробникам доведеться витратити на комплекс польових
робіт на 5-10% більше: замість торішніх майже 600 млрд гривень - до
620-650 млрд гривень.
В Україні наразі дефіцит поточного рахунку платіжного балансу не створює
критичних проблем для української економіки завдяки міжнародній
допомозі.
Nissan Leaf поступився статусом найпопулярнішого електрокара в Україні
Ціни на нафту, ймовірно, поступово знижуватимуться цього року, оскільки
хвиля зростання пропозиції сформує профіцит на ринку. Водночас
геополітичні ризики, пов'язані з Росією, Венесуелою та Іраном, і надалі
підживлюватимуть волатильність.
З червня 2025 року інфляція пішла на спад, як і прогнозувалося. Це не випадковість, а результат цілеспрямованої політики НБУ.
У 2025 році сукупний обсяг анонсованих і завершених угод M&A (злиття й поглинання) в Україні зріс на 10% - до $1,35 млрд, свідчить щорічне дослідження
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.
Попри намагання Павла Дурова дистанціюватися від Кремля, фінансова
звітність Telegram свідчить про глибоку залежність платформи від
російського капіталу
На CES 2026 NVIDIA представила нове покоління технології
масштабування DLSS 4.5. Оновлення представляє Dynamic Multi Frame
Generation, новий режим 6X Multi Frame Generation та модель другого
покоління для DLSS Super Resolution.