Фінансові новини
- |
- 16.03.26
- |
- 13:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
"Энергоатом" не получал кредит на достройку двух энергоблоков Хмельницкой АЭС
18:07 16.06.2010 |
НАЭК "Энергоатом" опровергает информацию о том, что компания якобы получила кредит на достройку двух энергоблоков Хмельницкой АЭС (ХАЭС). Об этом РБК-Украина заявила глава пресс-службы НАЭК Наталия Козлова-Прутка, отвечая на вопрос по поводу заявления главы Администрации Президента Украины Сергея Левочкина о привлечении Украиной кредитов на общую сумму 4 млрд долл.
"Никакого кредита "Энергоатом" не получал. Мы обратимся в Администрацию Президента, чтобы они не распространяли такую информацию. 9 июня мы подписали договор из "Росатомом", где отмечено, что вопросы кредитования будут рассмотрены отдельно и будет отдельное соглашение. Пока еще его нет", - сказала Н.Козлова-Прутка.
Отметим, сегодня некоторые СМИ сообщили, что С.Левочкин заявил, что Украина получила от российского банка кредиты по 2 млрд долл., один из которых был якобы предоставлен на достройку двух блоков Хмельницкой АЭС.
Напомним, 9 июня с.г. министр топлива и энергетики Украины Юрий Бойко и гендиректор госкорпорации "Росатом" Сергей Кириенко подписали соглашение о сотрудничестве в строительстве третьего и четвертого энергоблоков Хмельницкой атомной электростанции.
Документ предусматривает обеспечение российской стороной объемов финансирования, необходимых для проектирования строительства и введения в эксплуатацию третьего и четвертого энергоблоков ХАЭС, в т.ч. для оплаты услуг и товаров, которые поставляются из РФ в Украину, или закупаются в Украине при условии частичного софинансирования украинской стороной. По словам С.Кириенко, это долгосрочный контракт, который будет финансироваться за счет кредитов российских банков. В свою очередь, президент НАЭК "Энергоатом" Юрий Недашковский уточнил, что кредитное соглашение на достройку двух энергоблоков будет подписано отдельно. По словам Ю.Бойко, у Украины будет возможность погасить кредиты, привлеченные на достройку двух энергоблоков за счет продажи электроэнергии.
Как сообщалось, в "Росатоме" строительство оценивают в 5-6 млрд долл. Раньше достройку энергоблоков №3 и №4 ХАЭС оценивали в 30 млрд 649,6 млн грн. Стоимость рассчитывалась с учетом уровня цен по состоянию на 1 января 2009 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
На порталі "Дія" запрацювала нова можливість, яка дозволяє підприємствам
оборонно-промислового комплексу та критично важливим для потреб
Збройних Сил України компаніям бронювати працівників навіть у разі
наявності порушень у військовому обліку.
У лютому загальний обсяг виторгів, проведених через реєстратори
розрахункових операцій та програмні РРО, зменшився порівняно із січнем
на 23,9 мільярда гривень (5,2 %).
У п'ятницю, 13 березня, середня ціна на бензин
марки А-95 залишилася на рівні 69,14 грн/л, на дизельне пальне - зросла
на 54 коп. до 74,91 грн/л.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
У Державному аграрному реєстрі (ДАР) стартує грантова програма для
агропідприємств, спрямована на розвиток агрегаційних моделей у секторі
ягідництва та овочівництва.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.