Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 03:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
В Еврокомиссии убеждены в скорейшем завершении процесса интеграции Украины в Энергосообщество
16:28 06.05.2010 |
Украина сможет в ближайшее время принять необходимое законодательство в газовой сфере, что позволит ей завершить процесс вступления в Энергетическое сообщество, убеждены в Еврокомиссии.
"Мы убеждены, что это (принятие законодательства - ИФ) произойдет вскоре", - сказала представитель Еврокомиссии по энергетическим вопросам Марлен Холзнер (Marlen Holzner) в Брюсселе в четверг.
Ранее Совет энергетических министров принял решение о членстве Украины в Энергетическом сообществе после принятия необходимого законодательства.
"В связи с изменением руководства, на этот момент этого не произошло", - добавила М.Холзнер.
По ее словам, следующим после утверждения необходимых законов шагом для полноправного членства Украины в ЕС должна стать ратификация соглашения о вхождении в эту организацию украинским парламентом.
Ранее директор секретариата Энергетического сообщества (ЭС) Славчо Нэйков (Slavtcho Neykov) сообщил, что еще месяц назад в Украину было направлено письмо с просьбой предоставить информацию о намерении нового руководства Украины в отношении дальнейшего развития сотрудничества с этой организацией. В письме также содержалось приглашение министру топлива и энергетики Украины Юрию Бойко посетить штаб-квартиру Энергетического сообщества в Женеве. В противном случае, руководство ЭС намерено приехать в Украину.
Как сообщалось, совет министров совета Энергетического сообщества 7 декабря 2009 года принял решение, согласно которому Украина станет членом Энергетического сообщества после приведения ее законодательства в газовом секторе в соответствие с законодательством Еврсоюза.
Договор об Энергетическом сообществе вступил в силу 1 июля 2006 года. Его участниками являются страны ЕС, а также Албания, Босния и Герцеговина, Хорватия, Македония, Черногория, Сербия, Косово.
В конце октября 2009 года Кабмин зарегистрировал в Верховной Раде законопроект "Об основах функционирования рынка природного газа", который предусматривает приведение законодательства страны в этой сфере в соответствие с основными положениями законодательства ЕС. Принятие законопроекта, согласно планам правительства, позволит устранить монопольное положение на рынке природного газа, внедрить полноценный и конкурентный внутренний рынок, а также будет способствовать улучшению финансово-экономического положения предприятий, работающих на рынке природного газа, и повысит их рентабельность.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Цього тижня ціни на нафту впали нижче за $60 за барель, оскільки
інвестори намагаються зрозуміти прагнення президента США Дональда Трампа
припинити розв'язану росією повномасштабну війну проти України й
витіснити президента Венесуели Ніколаса Мадуро.
Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) в Україні погіршується
третій місяць поспіль і з 0,03 у жовтні знизився до 0 у листопаді,
свідчать результати щомісячного опитування підприємств, проведеного
Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).
У результаті перегляду переліків об'єктів критичної інфраструктури уряду
вдалося вивільнити щонайменше 800 МВт електричної потужності, повідомив
заступник міністра енергетики України Олександр В'язовченко на
ранковому брифінгу в п'ятницю.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Міжнародні партнери із початку 2025 року
передали Україні 962 од. обладнання для розподіленої генерації, завдяки
якому в енергосистему додано понад 450 МВт генеруючих потужностей.
На перших з початку війни місячних аукціонах за європейськими
правилами розподілені всі 804 МВт запропонованої потужності міждержавних
перетинів з Угорщиною, Словаччиною та Румунією для імпорту
електроенергії в січні 2026 року, передає Енергореформа.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.