Фінансові новини
- |
- 11.01.26
- |
- 10:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Керівник НАБУ підтвердив факт обшуку у будинку ексзаступника глави ОП Шурми у Німеччині
23:54 01.08.2025 |

Правоохоронці Німеччині 15 липня провели обшуки у колишнього заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми за його місцем проживанням поблизу Мюнхена за запитом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), цю інформацію в українських та німецьких ЗМІ підтвердив керівник НАБУ Семен Кривонос.
"Оскільки ця інформація є уже медійною, і тим більше, що німецька сторона повідомила, так я можу підтвердити, що відповідні слідчі дії відбувалися. Особливо коментувати ... в силу закону я не можу ні перспективу даного кримінального провадження, ні його суть", - сказав він в інтерв'ю "24 Каналу" у п'ятницю.
За його словами, це кримінальне провадження активно розслідується.
"Ми чекаємо ... від німецьких правоохоронців в межах нашої міжнародної співпраці окремої інформації. І для того, щоб не нашкодити цій співпраці з правоохоронцями іноземних країн, я не буду коментувати детально, але можу сказати, що ця справа рухається активно вперед", - повідомив Кривонос.
Він відмовився давати політичні оцінки слідчих дій, хоча й допустив, що ефективність Національного антикорупційного бюро могла викликати певну кризу.
"Національне антикорупційне бюро не розмежує високопосадовців за політичною якоюсь ознакою. У нас є і представники, і операції по особам, які себе прирівнюють до опозиції. Наприклад, "Чисте місто" - це в межах Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради викриття злочинної організації. Це так само і справи по високопосадовцям різних органів державної влади, в тому числі і Офісу президента. У нас є вже підозрюваний колишній заступник керівника Офісу президента, і наразі дана справа готується до направлення до суду", - зазначив Кривонос.
В той же час на прохання ведучої прокоментувати публікації українських ЗМІ про "справи бізнесмена Міндіча і міністра Чернишова" очільник НАБУ відповів відмовою.
"Я, як посадова особа, як директор Національного антикорупційного бюро, не можу коментувати окремі справи, тим більше ті, які перебувають на етапі досудового розслідування або ... в стадії активних слідчих розшукових дій. Тому я можу ... відповісти, що загалом діяльність Національного антикорупційного бюро останнім часом, особливо останні півроку, демонструє суттєві результати", - наголосив Кривонос.
Як повідомлялося, на початку травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура у повідомила про рішення її прокурора завершити досудове розслідування у справі стосовно колишнього заступника керівника Офісу президента України Андрія Смирнова та власника будівельної компанії.
Видання Spiegel у п'ятницю повідомило, що на прохання НАБУ баварські слідчі провели обшук у будинку Шурми в місті Штарнберг (Баварія) під Мюнхеном.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що президент Дональд Трамп
дав "зелене світло" двопартійному законопроєкту про санкції проти Росії.
Littop Enterprises, Bordo Management і Bridgemont Ventures програли арбітражну справу щодо Укрнафти
Канада прагне суттєво збільшити обсяг зброї та військового спорядження, що виготовляється разом із Україною.
Гарантії безпеки для України ґрунтуватимуться на трьох головних принципах, наголосила фон дер Ляєн.
Прем'єр Британії Кір Стармер, президент Франції Еммануель Макрон і
президент Володимир Зеленський підписали декларацію про наміри
розгортання військ в Україні у разі укладення мирної угоди.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Нафтовий гігант Chevron Corp, глобальні торговельні доми Vitol і
Trafigura, а також інші компанії конкурують за угоди з урядом США на
експорт сирої нафти з Венесуели.
Українські транспортні компанії можуть здійснювати міжнародні перевезення без бюрократичних дозволів майже до 40 держав
Кабінет міністрів звільнив Олега Гоцинця з посади голови Державної служби геології та надр України.
Ціни на нафту зростають другий день поспіль через невизначеність щодо
майбутнього постачання з Венесуели та посилення побоювань щодо видобутку
в Ірані, де тривають заворушення.
Ринок сільськогосподарських земель України у 2025 році змінився. На
початковому етапі відкриття ринку ключовим чинником був обсяг земельного
банку, тепер - якість та розташування ділянок.
АМКУ отримав заяви на зміну власника дев'яти юридичних осіб, що входять до складу Агро-Регіону
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.
Попри намагання Павла Дурова дистанціюватися від Кремля, фінансова
звітність Telegram свідчить про глибоку залежність платформи від
російського капіталу
На CES 2026 NVIDIA представила нове покоління технології
масштабування DLSS 4.5. Оновлення представляє Dynamic Multi Frame
Generation, новий режим 6X Multi Frame Generation та модель другого
покоління для DLSS Super Resolution.
Продаж легкових машин у Великій Британії у 2025 році зріс за підсумками
третього року поспіль і вперше з доковідного 2019 року перевищив 2 млн
автомобілів.
NVIDIA представила Rubin — новий суперкомп’ютер для ШІ, який прискорює навчання та інференс моделей при нижчих витратах порівняно з попередніми системами
Компанія Qualcomm на виставці CES 2026 оголосила про випуск нового
процесора Snapdragon X2 Plus, який стане доступним у комп'ютерах нижчого
цінового сегмента порівняно з моделями серії X2 Elite.
Українські міста 2025 року отримали 107 тролейбусів, з них 75 нових, проти 34 тролейбусів (28 нових) у 2024 році