Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 06:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Накращий момент, щоб посадити дерево, був двадцять років тому. Наступний – сьогодні" Китайське прислів'я |
Мораторій на перевірку бізнесу не стосується сфери підакцизних товарів - Зеленський
23:42 21.07.2025 |

Мораторій на перевірку бізнесу, рішення про який ухвалено на засіданні Ради національної безпеки та оборони, не стосується сфери підакцизних товарів.
Про це Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, передає Укрінформ.
«Сьогодні провів засідання РНБО - перше в оновленому форматі після змін в уряді й саме про те, що ми обговорювали з урядовцями. Запроваджуємо мораторій - заборону - на перевірки бізнесів і взагалі будь-яке втручання правоохоронних органів, контролюючих, різних державних структур у діяльність бізнесу. Звісно, крім дуже ризикових «тіньових» галузей, таких як сфера підакцизних товарів - алкогольних, тютюнових. Щоб там не було нових «сірих» схем», - сказав він.
За словами Президента, є чіткий перелік законодавчих змін, конкретних заходів на рівні уряду, щоб протягом дії мораторію позитивно змінити умови для бізнесу і «поставити під реальний контроль діяльність кожного елемента державних структур».
Глава держави зазначив, що генпрокурор Руслан Кравченко запропонував прозору і зрозумілу систему, як забезпечити справжню чистоту в роботі правоохоронців в економічних справах і прибрати можливості для корупційних проявів.
«Розраховую, що відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу, до інших законів будуть ухвалені максимально оперативно», - сказав Зеленський.
Він підкреслив, що уряд має гарантувати виконання програм підтримки українського виробництва, робочих місць, інвестицій у державу, що дає змогу забезпечувати армію та стійкість країни.
Президент також поінформував, що з урядом та військовими обговорено закупівлю усіх типів дронів, включно з перехоплювачами, дипстрайками та дронами для фронту.
«Доручив максимально розширити контрактування - беремо все, що здатне захищати наші міста від «Шахедів» та позиції на фронті», - наголосив Зеленський.
За його словами, це також одне із завдань для українських дипломатів, про що сьогодні йшлося на нараді з послами.
«Маємо суттєвий дефіцит фінансів на виробництво зброї в Україні, і українські дипломати разом з усіма урядовцями, разом з Офісом Президента мають забезпечити домовленості з партнерами щодо фінансів. Я вже говорив про це з деякими лідерами. Є готовність наших друзів, готовність європейців допомагати. Маємо кожну домовленість виконати на сто відсотків і швидко», - резюмував Президент.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Десятеро членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку
України (НБУ) висловилися за збереження облікової ставки вшосте поспіль
на рівні 15,5% у грудні, тоді як один учасник дискусії пропонував
знизити її до 15%, йдеться в публікації регулятора у понеділок на його
сайті.
Державна аудиторська служба України із 23 грудня 2025 року розпочинає комплексний аудит підприємств в оборонному секторі.
Вночі 22 грудня російські війська завдали удару по порту "Південний"
північніше Одеси, повідомив віцепрем'єр, міністр розвитку громад та
територій Олексій Кулеба.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.