Фінансові новини
- |
- 21.01.26
- |
- 14:59
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кабмін зменшив фінансування програми розмінування на 70%. Виділені гроші не можуть використати другий рік поспіль
17:40 02.07.2025 |

Кабінет Міністрів зменшив обсяг видатків на розмінування сільгоспземель у 2025 році на 700 мільйонів гривень.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у вівторок, 2 липня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Зокрема, уряд перерозподілив видатки держбюджету, передбачені Мінекономіки на 2025 рік, наступним чином:
* видатки за програмою "Компенсація витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення" зменшено на 700 млн гривень;
* видатки за програмою "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" збільшено на 700 млн гривень.
Рішення ухвалено для забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням, частину вартості якого компенсуватиме держава з держбюджету, додав Мельничук.
Як повідомлялося, у квітні виявилося, що державна програма компенсації за розмінування сільськогосподарських угідь не працює належним чином.
Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний розповідав, що у першому кварталі українські аграрії подали 225 заявок на участь у державній програмі компенсації за розмінування сільськогосподарських угідь, але 189 із них (84%) відхилили через невідповідність встановленим вимогам.
На 2025 рік у державному бюджеті закладено 1 млрд гривень на програму компенсацій за розмінування агроземель, розповідала перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко.
У держбюджеті на 2024 рік на пілотну програму розмінування було передбачено 3 мільярди гривень, однак через затримку із запуском пілотних аукціонів вони розпочалися лише восени. Тому наприкінці листопада Кабмін зменшив видатки за програмою на 2 мільярди гривень. Ці кошти спрямували на фінансування ініційованої президентом Володимиром Зеленським програми "Зимова підтримка", яка передбачала виплати по 1000 гривень кожному мешканцю України.
Нагадаємо, від початку російського повномасштабного вторгнення Україна втратила 20,5% своїх сільськогосподарських земель, розповідав міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль. За його словами, це призвело до зменшення валового виробництва аграрної продукції.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Оголошення "плану процвітання" для післявоєнної України, заплановане у
Давосі, відкладено через розбіжності Європи з Вашингтоном. Причина -
незгода щодо Гренландії та "Ради миру", пише видання.
Cуперечка щодо Гренландії відсунула на другий план заплановане
використання тижня Давосу для досягнення домовленостей між США, Україною
та європейськими державами щодо гарантій безпеки та реконструкції
України
Україна може стати європейським левом з точки зору темпів зростання
економіки, але їй варто продовжувати необхідні для цього реформи,
наголосила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ)
Крісталіна Георгієва
Мінрозвитку у 2026 році планує підготувати законопроєкт про запровадження обов'язкового техогляду усіх транспортних засобів.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Міністерство енергетики призначило Олександра Гавву тимчасовим
виконувачем обовʼязків генерального директора АТ "Оператор ринку".
Підтримку для стабілізації роботи енергетичного сектору України надали 17 країн та Європейський Союз.
Ціни на нафту у середу впали, оскільки очікуване збільшення запасів
сирої нафти в США переважило тимчасове припинення видобутку на двох
великих родовищах у Казахстані та геополітичний тиск через наміри США
щодо Гренландії.
Росія з жовтня 2025 року пошкодила 8,5 ГВт генеруючих потужностей в
Україні, зокрема тепло- та гідроелектростанції. Про це міністр
економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив
в "Українському домі" в Давосі
Міністерство фінансів України 20 січня 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 7,5 млрд гривень.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий
рейтинг дефолту АТ "Укрзалізниця" та її єврооблігацій до "С" з "СС"
внаслідок припинення купонних виплат за ними.
Кабінет Міністрів змінив двох заступників міністра енергетики після
призначення Дениса Шмигаля посаду першого віцепрем'єра - очільника
Міненерго.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.