Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 03:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Гетманцев не бачить перспектив для підвищення податків навіть на 2026 рік
14:02 03.06.2025 |

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев не бачить перспектив для підвищення податків навіть на 2026 рік. Про це він сказав в ефірі єдиного телемарафону ввечері в понеділок, 2 червня.
У державному бюджеті на 2025 рік не вистачає до пів трильйона гривень, але Гетманцев переконаний, що покрити цю "дірку" можна без підвищення податків.
"Зі свого боку я не бачу перспектив для підняття податків. Більше того, навіть і на 2026 рік. А ситуація у 2026 році є достатньо тривожною з погляду надходжень до державного бюджету, бо там є більший дефіцит, поки що не покритий коштом зовнішніх джерел", - сказав Гетманцев.
Головним джерелом поповнення бюджету депутат називає детінізацію економіки. За його словами, завдяки детінізації у 2023 році вдалося зібрати додатково $1,5 млрд, 2024 року - $2,5 млрд, а 2025 року планують зібрати $4 млрд.
"Цього року ми розраховуємо на 160-170 [млрд грн] за рахунок детінізації до кінця року", - уточнив Гетманцев.
Серед інших джерел фінансування він назвав військові облігації та "фіскальну економію" - скорочення неефективних програм, що може вивільнити до 50 млрд гривень.
Гетманцев підкреслив, що підвищення податків без детінізації економіки негативно вплине на чесний бізнес "Якщо ти на сьогодні не детінізувавши економіку, підвищуєш податки, то ці податки лягають на білий бізнес і тим ще більше обтяжують його порівняно з тим бізнесом, який себе добре почуває в тіні", - пояснив він.
За оцінками депутата, обсяг тіньової економіки становить близько 800-900 млрд гривень.
"Ми могли б, якщо взяти ці гроші й перенести до державного бюджету, втричі підвищити заробітні плати всім вчителям, втричі підвищити заробітні плати всім медикам і ще на 50% підвищити пенсії", - пояснив масштаби проблеми Гетманцев.
Серед конкретних кроків детінізації він назвав боротьбу з тіньовою торгівлею тютюном і паливом, а також перезавантаження митниці для боротьби з контрабандою. Гетманцев додав, що звичайні громадяни також можуть допомогти, якщо завжди вимагатимуть чеки: "Якщо ви не вимагаєте чек, ви просто допомагаєте шахраям вкрасти в армії гроші".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня. Про це глава держави повідомив під час спільного з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом спілкування з журналістами у Берлін
Світовий попит на нафту у 2026 році може знизитися вперше з часів
пандемії 2020 року через різке подорожчання енергоносіїв на тлі
конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомило Міжнародне енергетичне
агентство (МЕА) у щомісячному звіті.
Україна у березні 2026 року збільшила експорт великої рогатої худоби
(ВРХ) на тлі низьких закупівельних цін на сире молоко, високих цін на
експортних ринках і часткового дефіциту червоного м'яса у світі.
Перший перегляд програми Міжнародного валютного фонду заплановано на
червень 2026 року. За умови успішного перегляду Україна отримає 686 млн
дол. США.
Власники нерухомості у січні - березні 2026 року сплатили до місцевих
бюджетів 2,9 млрд грн податку на нерухоме майно, що на 14,5% більше, ніж
за січень - березень минулого року.
Логістичні оператори зазначають, що зростання клієнтських очікувань в
умовах нестабільного ринку стимулює подальшу трансформацію галузі:
створення розгалужених мереж, надання нових послуг тощо.
В Україні станом на 14 квітня аграрії засіяли 997 тис. га ярих зернових
та зернобобових культур, що становить 17% від прогнозованих площ.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.