Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 12:03
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Зеленський запропонував Трампу угоду про вільну торгівлю України та США - торгпред України
11:52 20.05.2025 |

Президент України Володимир Зеленський в листі президенту США Дональду Трампу про нові можливості співпраці в ОПК та торгівлі серед іншого запропонував укласти угоду про вільну торгівлю, повідомив заступник міністра економіки України - торговий представник України Тарас Качка.
"Наскільки мені відомо, з такою пропозицією президент України Володимир Зеленський звернувся до президента США Дональда Трампа в тому листі. І це, відповідно, буде наступним етапом наших розмов", - сказав він на конференції "Торгові війни: мистецтво захисту", яка організована компанією "Ілляшев та партнери" в Києві у вівторок.
Качка наголосив, що Київ зацікавлена у такій угоді, незважаючи на те, що США не є найбільшим торгівельним партнером України.
"Але нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є з Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. Нам потрібні ще США і Японія", - зазначив торгпред.
Він пояснив, що дедалі більше виробників будують свою стратегію продажу за кордоном на ринках, які є найбагатшими та більш розвиненими, з більшими вимогами до якості, що відповідно створює більшу додану вартість і більшу прибутковість.
"І тому з цієї перспективи для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до США і, відповідно, мати відповідну угоду про вільну торгівлю", - додав Качка.
На його думку, контекст створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови створює підстави для можливості укладання угоди про вільну торгівлю з США.
"Тому я думаю, що для США це може стати цікавим, але не будемо забігати наперед, а ми тільки десь на перших кроках в цьому напрямку", - констатував торгпред США.
Раніше він повідомляв, що український експорт до США у 2024 році зріс на 67% та склав $869 млн, що становило 2,08% всього експорту, але імпорт зі США склав $3,4 млрд, або 4,95% від всього імпорту до України.
Щодо можливості скасування введених США 10% мит на українську продукцію, то, за словами Качки, до останнього моменту головним питанням на порядку денному з США була ушгода про створення інвестфонду відбудови. В той же час він повідомив, що на цьому тижні буде розмова з торговим представником США послом Джемісоном Гріром.
"Інша справа, що теж треба розуміти, ... що американські тарифи, які застосовують США, і новий підхід до них - це така певна нова реальність", - додав торгпред України.
Він сказав, що поки не можна нічого обіцяти, бо "насправді ми лише на стартовій позиції".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Спотова ціна на газ із поставкою "на день наперед" на еталонному
європейському хабі TTF у п'ятницю закрилася на рівні $460 за тисячу
кубометрів, додавши лише за один торговий день 15%.
Ціни на нафту трохи зросли після підвищення на попередній сесії, оскільки жорстоке придушення протестів в Ірані вгамувало заворушення, зменшивши ймовірність нападу США на головного виробника на Близькому Сході, що могло б порушити постачання сировини.
Торік на соціальні виплати та пенсійні зобов'язання, які забезпечує
Мінсоцполітики, з держбюджету було спрямовано 406,4 млрд грн.
На тлі посилення атак на портову інфраструктуру та дедалі частіших
пошкоджень комерційних суден все більше судновласників призупиняють
заходи в українські глибоководні порти, очікуючи на деескалацію
ситуації.
Україна з початку січня 2026 року попри знижений в результаті обстрілів
видобуток відбирає з підземних газосховищ (ПСГ) поки що порівняно
невеликі обсяги газу, в середньому 40 млн куб. м/добу проти середнього
відбору 58 млн куб. м/добу у відповідному місяці за останні три роки.
Проєкт 40-річної концесії першого та контейнерного терміналів у порту
"Чорноморськ" в Одеській області вже зацікавив понад 40 міжнародних
операторів та інвесторів.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.