Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 01:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Торік виробничий потенціал ВПК України зріс втричі, до $35 мільярдів - Сметанін
17:09 12.05.2025 |

Виробничий потенціал ВПК України протягом минулого року зріс з 12 до 35 мільярдів доларів, завдяки чому Україна наразі сама виробляє понад 30% зброї та боєприпасів, що використовують на полі бою її Сили оборони у боротьбі з російським агресором.
Про це сьогодні у Брюсселі під час Форуму оборонної промисловості ЄС-Україна заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Нам, українцям, пощастило мати настільки сильних партнерів, особливо в оборонній промисловості. Цей форум відкриває шлях для нових проєктів й угод. Завдяки партнерству з європейською оборонною промисловістю українська оборонна промисловість значно зросла протягом минулого року. Наша виробнича спроможність збільшилася від 12 до 35 мільярдів доларів. Сьогодні більш як 30% зброї, що використовується Силами оборони України виробляються в Україні. Я дійсно вдячний вам за ваш внесок у цей результат», - наголосив український урядовець.
Він зауважив, що для української та для європейської оборонної індустрії є критично важливим підтримувати високий темп розвитку й інновацій, оскільки Російська Федерація продовжує нарощувати власне оборонне виробництво.
Щоб досягти цієї мети, європейські та українські партнери мають спільними зусиллями подолати певні недоліки, які стримують розвиток їх оборонних спроможностей, підкреслив Сметанін. Серед таких недоліків український міністр назвав нестачу інвестицій та замовлень, прогалини в уніфікації та стандартизації систем озброєння, що сукупно призводить до зростання вартості виробництва та обслуговування військової техніки. Форум, що відбувається у Брюсселі, дозволяє продовжувати пошук належних рішень для згаданих проблем, додав він.
«Українська оборонна промисловість довела свою стійкість під вогнем... Ми маємо повністю інтегрувати український оборонний сектор в європейську оборону технологічну та промислову базу, включаючи участь у програмі «Rearm EU». Спільні дослідження й виробництво, спільні мережі постачання і навчання українських сил не лише допоможуть перемогти Україні, - це буде перемога Європейського Союзу. Тож давайте створимо арсенал вільного світу разом», - закликав міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається 2-й Форум оборонної промисловості ЄС-Україна, що об'єднав провідних виробників українського і європейського оборонного сектору.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня. Про це глава держави повідомив під час спільного з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом спілкування з журналістами у Берлін
Світовий попит на нафту у 2026 році може знизитися вперше з часів
пандемії 2020 року через різке подорожчання енергоносіїв на тлі
конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомило Міжнародне енергетичне
агентство (МЕА) у щомісячному звіті.
Україна у березні 2026 року збільшила експорт великої рогатої худоби
(ВРХ) на тлі низьких закупівельних цін на сире молоко, високих цін на
експортних ринках і часткового дефіциту червоного м'яса у світі.
Перший перегляд програми Міжнародного валютного фонду заплановано на
червень 2026 року. За умови успішного перегляду Україна отримає 686 млн
дол. США.
Власники нерухомості у січні - березні 2026 року сплатили до місцевих
бюджетів 2,9 млрд грн податку на нерухоме майно, що на 14,5% більше, ніж
за січень - березень минулого року.
Логістичні оператори зазначають, що зростання клієнтських очікувань в
умовах нестабільного ринку стимулює подальшу трансформацію галузі:
створення розгалужених мереж, надання нових послуг тощо.
В Україні станом на 14 квітня аграрії засіяли 997 тис. га ярих зернових
та зернобобових культур, що становить 17% від прогнозованих площ.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.