Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Українські порти в I кв. скоротили перевалку вантажів на 17,2% - АМПУ

16:10 16.04.2025 |

Економіка

 

Українські порти за січень-березень 2025 року скоротили обсяг оброблених вантажів на 17,2% в порівнянні за аналогічним періодом торік - до 23 млн т.

"За перший квартал 2025 року українські порти обробили 23 млн тонн вантажів... Для порівняння, у першому кварталі 2024 року порти України обробили 27,8 млн тонн вантажів - на 4,8 млн тонн більше, ніж цьогоріч", - говориться в повідомленні державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) в фейсбук в середу.

"Зменшення вантажообігу пов'язане зі скороченням сільгоспугідь і спадом виробництва в експортноорієнтованих галузях, зокрема металургії, яка до війни експортувала до 80% продукції", - повідомили в АМПУ.

Зазначається, що у світі перевалка вантажів також знижується через нестабільність ринків і порушення логістики.

Згідно з повідомленням, найбільші обсяги вантажів перевалили порти Великої Одеси. З початку 2025 року вони обробили 20,7 млн тонн вантажів: порт "Південний" - 10,6 млн т, "Чорноморський" - 6,6 млн т, "Одеський" - 3,5 млн т.

Порти Дунайського регіону "Ізмаїл", "Рені" та "Усть-Дунайськ" разом перевалили понад 2,3 млн т вантажів.

Попри обстріли та загрози з боку російської армії порти продовжують стабільно працювати завдяки злагодженій роботі портовиків. Збройні Сили України та ВМС ЗС України забезпечують безпеку судноплавства, підкреслили в АМПУ.

Раніше віцепрем'єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба повідомив, що за час роботи українського морського коридору станом на квітень транспортовано 116 млн тонн вантажів, із яких майже 73 млн тонн - зерно. На початку березня Мінрозвитку повідомляло, що українським морським коридором за час його роботи було транспортовано 106 млн тонн вантажів, із яких майже 70 млн тонн - зерно.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5470
 0,0357
0,09
EUR
1
46,7528
 0,1342
0,29

Курс обміну валют на 09.05.25, 10:37
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1362  0,02 0,05 41,7372  0,07 0,16
EUR 46,4845  0,22 0,46 47,2759  0,16 0,34

Міжбанківський ринок на 09.05.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5250  0,00 0,01 41,5500  0,02 0,04
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес